Meie tunnustame

Igal kevadel pärast järjekordset õppeaastat tunnustavad meie instituudi õppejõud positiivselt silma jäänud tudengeid. Tudengite nimekirjad pannakse välja instituudi stendidel ja kodulehel.

Samuti tunnustavad üliõpilased parimaid õppejõude: nii bakalaureuse- kui ka magistriastme tudengid valivad parima õppejõu ja külalisesineja. Kahte parimat õppejõudu tunnustatakse pidulikult igakevadisel traditsioonilisel instituudi Kevadgrillil.

Kevaditi pööratakse erilist tähelepanu ja õppeaasta jooksul silma hakanud loomingulistele ja uudsetele tudengitöödele - antakse välja üliõpilastööde auhinda Värske Tegu. Esimene Värske Teo auhind anti üle 2008/2009 õppeaasta kevadel.

Ülikool tunnustab

Tartu Ülikool tunnustab oma tublisid töötajaid ja teisi ülikooli ees teeneid omavaid inimesi ning organisatsioone mitmete autasudega. Tunnustatakse eriti heade töötulemuste, väga hea õpetamise, pikaajalise ülikooli hüvanguks tehtud hea töö ning paljude teiste saavutuste eest.

Ühiskonnateaduste instituudi töötajatest on saanud ülikooli tunnustuse:

100 semestrit Tartu Ülikoolis
2020 – Liina-Mai Tooding
2020 – Marju Lauristin

Skytte medal
1995 – Marju Lauristin

Tartu Ülikooli medal
2021 - Margit Keller

Suur medal
2014 – Peeter Vihalemm, Liina-Mai Tooding
2005 – Marju Lauristin
1999 – Juhan Peegel

Väike medal
2020 - Martin Noorkõiv (doktorant)
2018 - Triin Vihalemm
2017 - Halliki Harro-Loit
2014 – Katrin Lendok
2011 – Dagmar Kutsar

Aumärk
2021 - Andra Siibak
2020 - Maria Murumaa-Mengel, Aune Unt
2018 - Karin Saarepuu
2017 - Veronika Kalmus
2016 - Mare Ainsaar, Marju Selg
2015 - Virge Näkk, Avo Trumm
2014 – Maiu Reinhold, Johannes Pieter van Ewijk
2013 – Jüri Kõre
2012 – Maio Vaniko, Judit Strömpl
2011 – Dagmar Kutsar
2010 – Nele Nemvalts, Ilmar Vaaro, Marju Lauristin
2009 – Halliki Harro-Loit, Liina-Mai Tooding
2008 – Rein Murakas
2005 – Peeter Vihalemm

Sotsiaalteaduste valdkonna aasta tegu 2018 oli valdkondliku õppekava „Muutuste juhtimine ühiskonnas“ avamine ning erilise äramärkimise rändava karika näol sai õppekava avamise eestvedamise eest ühiskonnateaduste instituut.

Aasta programmijuht
2020 - Triin Vihalemm, õppekava "Muutuste juhtimine ühiskonnas"

Aasta õppejõud sotsiaalteaduste valdkonnas
2021 - Triin Vihalemm

Kõiki tunnustuse saanud ülikooli töötajaid saab vaadata ülikooli kodulehelt.

TÜ teenetemärgid
Tunnustussüsteem
Tartu Ülikooli aumärgiga tunnustatakse ülikooli töötajaid eriti heade töösaavutuste eest ja teisi isikuid Tartu Ülikoolile osutatud suurte teenete eest.

Skytte medal on autasu riigi- või ühiskonnategelasele, kes on Tartu Ülikooli nõukogu hinnangul viimastel aastatel aidanud kõige enam kaasa Tartu Ülikooli ja Eesti kõrghariduse arengule.

Tartu Ülikooli suure medaliga tunnustatakse eriliste teenete eest. Suur medal on asutatud 1995. aastal. Kuni 2002. aastani kandis see nimetust Tartu Ülikooli medal.

Tartu Ülikooli medaliga (varem väike medal) tunnustatakse pikaajalise kaaluka panuse eest Tartu Ülikooli arengusse.

Teenetemärk „100 semestrit Tartu Ülikoolis“ antakse isikule, kes on olnud ülikooliga seotud kokku vähemalt 50 aastat.

suhtlussituatsioon Jakobi 2

Narvast kultuuripealinna keelekümblema

Tartu Ülikool ühiskonnateaduste instituut tudengiprojekt ristmeediaprojekt õppeaine raadio

Ajakirjanduse ja kommunikatsiooni magistrandid loovad ristmeediaprojekti Eesti Rahvusringhäälingu kanalitesse