Statistikapaketi SPSS kasutamine

Sihtgrupp: spetsialistid, kes viivad läbi küsitlusuuringuid või puutuvad kokku sotsiaalteaduslike uuringuandmetega. Kasuks tulevad eelteadmised statistika põhimõistetest (kuid need pole kohustuslikud).

Maht: 1 EAP (26 tundi, sh 12-18 tundi auditoorset tööd ning 8-14 tundi e-õpet; 2-3 auditoorset toimumiskorda)
Koolitustasu: kokkuleppel asutusega

Õppejõud: Kadri Rootalu

Eesmärgid: Toetada empiirilise sotsiaalteadusliku uurimistöö läbiviimist ning tutvustada statistikapaketi SPSS kasutamisvõimalusi andmeanalüüsi läbiviimisel.

Õpiväljundid:

Kursuse läbinu:

• tunneb ja oskab kasutada statistikapaketi SPSS menüüsid, kirjeldava ja järeldava statistika tellimiseks vajalikke töökäskusid, jooniste koostamiseks ja redigeerimiseks pakutavaid vahendeid;
  • oskab saadud tulemusi korrektselt esitada.

Sisu:

• Andmetöötluspaketi SPSS ülesehitus ja sisu.
  • Andmete sisestamine ja andmehaldus.
  • Tunnuste tüübid ja kirjeldus.
  • Tunnuste moodustamine ja ümberkodeerimine.
  • Joonised.
  • Kirjeldav statistika.
  • Seose analüüsimine.
  • Süntaksi kasutamine.

Autoriõigused koolituse ülesehitusele ja koolitusprogrammile kuuluvad Tartu Ülikoolile. Nende kasutamine Tartu Ülikooli kirjaliku loata on keelatud.

Doktoriõppe infotund: meedia ja kommunikatsiooni ning sotsioloogia erialad

Greenfluencer

Tartu Ülikooli veebikursus tulevastele greenfluencer'itele