10 põhjust, miks tulla Tartu õppima

Kätte on jõudnud juuni. See tähendab paljudele abiturientidele, et neid ootab ees väga tähtis otsus – ülikooli sisseastumine, millega tihti kaasneb ka kolimine. Selleks, et see otsus tuleks kergemini ning oleks vähem hirmutavam, toome välja kümme head põhjust, miks tulla Tartu ning siin asuvasse ülikooli õppima.
 

 • Tartu on kompaktne – kõik on käe ja jala juures.

Kui sa just linna ääres ei ela, siis on tavaliselt võimalik jala jõuda poodi, kooli, kesklinna või kohvikusse 10-15 minuti jooksul. Ühistransporti kasutades on see aeg veel lühem, kuna Tartus on ka väga hästi korraldatud bussiliiklus.

 • Tartus on aega inimestel mõelda.

Tallinnas on inimeste elutempo läinud nii kiireks, et neil ei ole enam aega rahulikult mõelda. Meie instituudi professori Marju Lauristini sõnul on Tartu selline koht, kus inimesed ei torma, nad ei näe elu läbi autoakna. Tänu sellele võimalik teistega inimlikult suhelda.

 • Tartu on sõbralik, mitmekesine ja tolerantne linn, kus kirju seltskond ja akadeemiline õhkkond sobivad väga hästi kokku.

Tartusse tulevad õppima tudengid üle Eesti. Leidub tudengeid nii Saaremaalt, Narvast, Pärnust kui ka Tallinnast. Lisaks on siin ka palju välisüliõpilasi, kes läbi Erasmuse programmi on tulnud tutvuma Eesti kõrghariduse ja eluga.

 • Tartus on võimalik leida endale erialane töökoht peale ülikooli lõppu.

Kuna Tartu on Eesti mõistes suur linn, siis on võimalik siin leida tööd mitmetel erialadel. Kusjuures üle 80% meie instituudi lõpetajatest töötavad õpitud erialal. Teadushuvilistel on väga hea võimalus töötada Tartu Ülikoolis. Samuti on küllaltki lihtne leida osakoormusega tööd, mida saaks teha õpingute kõrvalt.

 • Tartlastel on väga kõrgelt arenenud kogukonnatunne ja väga tähtsal kohal on linnaosaseltsid ja sellega seonduvad üritused.

Postimees kirjutab oma artiklis, et ühiselt korraldatakse näiteks linnaosade päevi ning kodanikualgatuste korras tehakse palju ära selleks, et oma elukeskkonda parandada ja mitmekesistada. Samuti on Tartus suure au sees erinevad maratonid, rattarallid ja muud rahvaspordiüritused. Artiklist leiab ka palju muud kasulikku infot Tartus elamisest.

 • Tartus on väga aktiivsed üliõpilaste korporatsioonid, seltsid ja ühendused.

Tartu ülikoolis õppides on aktiivsel tudengil võimalik leida oma maitsele sobilik väljund. Näiteks korporatsioone ja seltse on Tartus kokku 21! Samuti on ülikoolis palju erinevaid ansambleid, koore ning ka sümfooniaorkester. Võimalusi oma aega sisustada on väga palju. Rohkem infot selle kohta leiab Tartu ülikooli kodulehelt!

 • Tartu ülikoolis on võimalik leida endale tutvused nii arsti, geograafia, ajakirjanduse kui kehakultuuri erialadelt.

Tartu ülikool on ainukene universitas Eestis. See tähendab, et siin on võimalik õppida väga paljusid erialasid peaaegu igast eluvaldkonnast. Tartu ülikoolis on võimalik õppida 56 bakalaureuse õppekaval, 71 magistri õppekaval ning 32 doktori õppekaval. Kokku õpib siin umbes 13 000 üliõpilast! Oma õpinguid lõpetades lahkud suure tutvusringkonnaga, mis tuleb edasises karjääris väga suureks kasuks.

 • Tartu ülikoolis on väga palju erinevaid traditsioone.

Näiteks meil, ühiskonnateaduste instituudis, on ka mitmeid erinevaid traditsioone. Igal kevadel korraldatakse Kevadgrill, kuhu tulevad kokku nii tudengid, vilistlased kui ka õppejõud, et üheskoos veeta mõnusalt aega ning autasustada tublimaid. Lisaks on veel jõulupeod, ristimised, tööandjate mess jpm. Lähemalt saab lugeda instituudi traditsioonide kohta ÜTI kodulehelt.

 • Tartu ülikoolist saadud haridus on väga elulähedane ning kaasaegne.

Tihti käivad tudengeid õpetamas praktikud erinevatelt  erialadelt. Lisaks pakume palju võimalusi praktikale minna. Näiteks hiljuti asutati meie instituudis infoalade praktikakogukond, kuhu kuuluvad paljud suured Eesti ettevõtted, kes soovivad instituudi tudengite ja õppejõududega koostööd teha.

 • Tartu ülikool suhtleb sinuga ka peale kooli lõppu.

Ülikoolil on loodud vilistlasvõrgustik UT Alumni, mille kaudu korraldatakse mitmeid üritusi ning arendatakse karjäärialast koostööd. Lisaks on meie instituudil ka omad viisid suhtlemiseks vilistlastega. Näiteks Kevadgrill ja Tööandjate mess, kuhu on oodatud kõik meie vilistlased. Lisaks on võimalik soovi korral ka meil tudengitele loengut pidada või muud moodi koostööd teha. Vilistlased võivad alati tulla ka niisama meie majast läbi ning õppejõududega ühe kohvi teha.

 • Boonuspunkt! Tartu ülikool pakub väga ilusat õppekeskkonda.

Tartu on ilus linn, mille südameks on rahulik, kuid väärikas Emajõgi. Ülikooli õppehooned asuvad enamjaolt vanalinna läheduses, mis oma ilusate vanaaegsete majade ja roheliste parkidega soojendab ka kõige külmema südame üles. Meie instituut asub Toomemäel, mis on rohelusega kaetud ning suuremast linnakärast eemal, kuid siiski viie minuti kaugusel kesklinnast. Soojemal ajal võib oma rühma- või koduseid töid siin samas pargipingi peal teha. Kui ise vaatama ei saa tulla, siis meie instituudi maja ja selle ümbruse ilus saab veenduda Google Mapsi abiga.