Pixabay

Aasta parima kõrgkooliõpiku tiitli pälvis „Visuaalsete pädevuste harjutusvara – digiõpik videotöös alustajatele“

Haridus- ja teadusministeerium kuulutas välja 2022. aasta parimad kõrgkooliõpikud ning auhinna saajateks on „Keeletoimetamine. Kõrgkooliõpik“ ja „Visuaalsete pädevuste harjutusvara – digiõpik videotöös alustajatele“.

„Visuaalsete pädevuste harjutusvara – digiõpik videotöös alustajatele“ õpiku on koostanud ühiskonnateaduste instituudi audiovisuaalse produktsiooni õpetaja ja visuaalse pädevuse nooremteadur Eleri Lõhmus, Kadri Ugur ja Urmas Loit. Õpik on interaktiivne ja sisaldab hulgaliselt teemasid illustreerivaid videonäiteid.

Õpik arendab mitmeid auditiivse, visuaalse või audiovisuaalse sisu loomise aspekte, alustades tehnilisemate aspektidega ning lõpetades loo jutustamisega ning auditooriumi kõnetamisega. Õppematerjalist leiab ka hulganisti näiteid, mis aitavad paremini praktikasse teoreetilisi teadmisi kanda. Samuti toovad õpiku loojad esile üha enam kasvavat vajadust audiovisuaalsetele oskustele eri eluvaldkondade esindajatel, mistõttu vajadusest innustatuna loodi mitmekülgne praktiline digiõpik.

Eestikeelseid kõrgkooliõpikuid on oluline luua selleks, et keel areneks ja saaksime kõigist valdkondadest ka kõrgkoolitasemel oma keeles rääkida.

õpiku autor Eleri Lõhmus

Eestikeelsete kõrgkooliõpikute konkursi eesmärk on väärtustada eesti teaduskeele arendamist ning loodud terminivara rakendamist. Konkurssi korraldatakse alates 2010. aastast Haridus- ja Teadusministeeriumi eestvedamisel.

Loe lähemalt haridus- ja teadusministeeriumi kodulehelt.

​Aasta teo tiitli võtsid vastu haridusteaduste instituudi juhataja Margus Pedaste ja Narva kolledži direktor Indrek Reimand.

Õpetajakoolituse erakordselt suur ja õnnestunud vastuvõtt pälvis aasta teo tiitli

Triinu Tähe ETAG-i konkursi autasustamisel

Ühiskonnateaduste instituuti tuli Eesti Teadusagentuuri üliõpilastööde konkursilt kolm preemiat

100 semestrit ülikoolis teenetemärk