Eesti 2021 andmed ja muud uudised

Siin on viimased uudised ESS kohta nii Eestis kui rahvusvaheliselt.

 1. Euroopa Sotsiaaluuringu 2021. aasta Eesti andmed on nüüd kõigile kasutamiseks ESS lehel!
 2. Esialgu on seal vaid 10 riigi andmed (kes kogusid andmeid intervjuudena ja said praeguseks valmis), aga selle aasta jooksul peab lisanduma veel üle 20 riigi. 2021. aasta vooru andmed on eriti põnevad, sest sisaldavad informatsiooni selle kohta, kuidas inimesed ja riigid COVID aastad üle elasid, digiühiskonna ja demokraatia eriküsimusi ja muidugi ka paljusid teisi tavalisi küsimusi. Eelmisel aastal (2021) avaldati Eesti ESS andmetega ligi 140 publikatsiooni.
 3. Teiste riikide andmed lisatakse novembris 2022.
 4. NB! Andmete alla laadimise vorm rahvusvahelisel lehel on muutunud ja online analüüsid praegu ei tööta, sest ESS rahvusvahelist andmete allalaadimise lehte uuendatakse. Kõik need funktsioonid peaksid aasta lõpuks tagasi olema + lisanduma andmete visualiseerimine.
 5. Selle andmevooru eri on ka see, et 9 riiki kogusid andmeid isetäidetavate meetoditega, mitte intervjuudena. Ka nende riikide andmed avaldatakse alles novembris, kuid meetodi efekti tõttu ei lisata neid integreeritud andmefaili, kus on kõik ESS voorude tulemused.
 6. Pikemas perspektiivis (alates 2025) on ESSil plaanis minna tervikuna üle andmete kogumisele isetäidetavate meetoditega.
 7. Ka Eesti ESS lehekülg on saanud uue kujunduse. Suured tänud Indrek Soidlale! Kõik peamised funktsioonid on alles. Kui on täiendamise ettepanekuid – kirjutage palun kas mulle või Indrekule (indrek.soidla@ut.ee).
 8. ESS andmetega on valminud enda isikliku heaolu mõõtmise tööriist. Tasub kindlasti proovida!

https://uhiskond.ut.ee/et/sisu/mooda-oma-heaolu-tartu-ulikooli-teadlaste-loodud-heaolumeetriga

 1. Äsja lõppes ESS konverents Ungaris, kus oli eriti palju ettekandeid rände, populismi, poliitika ning uuringute metoodika kohta.
 2. Järjekorras on ootamas ESS Visegrad konverents Prahas oktoobris 2022. Konverentsil võivad osaleda kõik. 2000 tähemärgiga kokkuvõtteid oodatakse 22. augustiks 2022. Vaata täpsemalt

https://www.europeansocialsurvey.org/about/singlenew.html?a=/about/news/essnews0131.html

 1. ESSil on ligi 200 000 kasutajat maailmas! Eesti on kasutajate arvu suhtes inimeste arvu kohta teisel kohal maailmas! Oleme lähemale jõudnud Sloveeniale, aga samas on Poola kiirelt lähenemas. Poola, Norra ja Itaalia on mööda läinud Islandist.

8. juuli 2022

#teadus
Mikroplast ämbris_allikas Pexels

Värske teadus: tulemuslikust lastekaitsest, koroonajärgse tuleviku kujutlemisest, rasvunud poiste treenimisest ja kahjulikust mikroplastist

#teadus

Küsitlusandmete visualiseerimise koolitus 4. novembril

Küsitlusandmete visualiseerimise koolitus programmiga R
#teadus
Õppejõud tahvli ees_Allikas Pexels

Doktorantide kolme minuti loengute konkurss ootab osalejaid