Euroopa Sotsiaaluuringus asutakse uurima, millises digiühiskonnas ja demokraatias eurooplased elavad

Rohkem kui kolmveerand Eesti täiskasvanutest kasutab arvutit ja selle näitajaga edestame e-riigina paljusid teisi. Üle 65-aastastest kasutab aga arvutit vaid pool ja sellega oleme jällegi Euroopa kehvemate hulgas. Euroopa Sotsiaaluuringu (ESS) juunist oktoobrini kestvas küsitluslaines asutakse uurima, millises digiühiskonnas ja demokraatias eurooplased elavad.

„Tänapäeva demokraatia põhineb informatsioonil ja osalusel. Praktikas tagabki internet suuresti juurdepääsu informatsioonile ja võimaldab suhelda riigiga. Arvete maksmisest valimisteni, petitsiooni allkirjastamisest ametnikuga suhtlemiseni – kõik see vajab digioskusi,“ selgitas inimeste arvuti- ja internetikasutuse mõõtmise olulisust ESS-i uuringu koordinaator, Tartu Ülikooli sotsioloogia ja sotsiaalpoliitika kaasprofessor Mare Ainsaar.

„Samas on viimane aasta toonud meie ellu suure muutuse ning seepärast keskendubki juunist oktoobrini toimuv ESS-i uuring sel aastal digiühiskonna ja demokraatia teemadele,“ lisas ta. Täpsemalt vaadatakse digivahendite mõju inimeste töö- ja pereelule, samuti seda, kuidas ja kelle elu on digivahendid ja -suhtlus muutnud paremaks või halvemaks ning miks. Loe lähemalt siit.

17. juuni 2021