Kadri Kuulpak võitis korruptsiooniteemaliste artiklite konkursi

Justiitsministeerium ja Eesti Ajalehtede Liit korraldasid ajakirjandustudengite korruptsiooniteemaliste artiklite konkursi, mille võitis TÜ ühiskonnateaduste instituudi tudeng Kadri Kuulpak oma Postimehes avaldatud artikliga „Muuseum avastas kuni poole miljoni euro eest ehituspraake“.

Justiitsminister Urmas Reinsalu tunnustab justiitsministeeriumi pressiteates noori ajakirjanikke, kes korruptsioonitemaatikat oma lugudes käsitlevad. „Igasugune korruptiivne tegevus tuleb avalikult hukka mõista ja siin on ajakirjanikud oluliseks osapooleks selliste juhtumite avalikuks toomisel ning lugejate mõtlema panemisel. Võidutöö viitab süsteemsele korruptsioonile ja näitab, et korruptiivsed teod sünnivad väga erinevates organisatsioonides. Korruptsioon ei ole ainult pealinna ega suurte asutuste probleem, seda saab märgata ka mujal ja alati peab sekkuma,“ ütles Reinsalu.

Artiklikonkursi eesmärk on innustada ja toetada korruptsioonialast uurivat ajakirjandust ning korruptsioonialast mõttevahetust, et toetada teadlikkuse tõusu Eestis, eelkõige kohalikul tasandil, ning tunnustada ajakirjanduse üliõpilasi. Konkursile esitatud artiklid pidid esile tooma korruptsioonijuhtumi, näidates sellega korruptsioonivastase tegevuse kitsaskohti ja osutades kasutamata võimalustele.

Valikukomisjoni kuulusid Eesti Ajalehtede Liidu tegevdirektor Mart Raudsaar, Tartu Ülikooli ajakirjanduse õppetooli juhataja Halliki Harro-Loit, Ekspress Grupi uuriva ajakirjanduse juht Tarmo Vahter, Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi lektor Priit Hõbemägi, justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakonna analüüsitalituse juhataja Mari-Liis Sööt ning nõunik Kätlin-Chris Kruusmaa. Kadri Kuulpaki artikkel avaldati 27. oktoobril Postimehes. Artikli autorit premeeritakse 1000 euroga.

Palju õnne, Kadri!