Kutsume seminarile "Sotsiaalne kaasatus ja kogukonnatöö"

Kutsume kõiki osa võtma deinstitutsionaliseerimise (DI) ja kogukonnatöö teemalisest seminarist! Seminar toimub magistriõppekursuse “Sotsiaalne kaasatus ja kogukonnatöö” teemapäevana ja on suunatud huvilistele ning valdkonna kujundatele.

Magistriõppe kursuse eesmärk on olnud anda ülevaade kogukonnatöö (ingl k community work) ja kogukonna arenduse (ingl k community development) käsitlustest, inimõigustest ja kogukonnaliikmete kaasamise võimalustest. Kursuse käigus viidi läbi kogukonna arendamisele suunatud uurimus. Uurimuse tulemusi tutvustatakse 23. aprilli seminaril.

Koolitajad:

Prof. Hans van Ewijk (Utrecht)

Dagmar Narusson (TÜ)

AJAKAVA

10.30-11.00 Tervitus/Welcome everybody!

11.00-12.30 Päeva tutvustus/Intoduction

ETTEKANDED/PRESENTATIONS

1. Hans van Ewijk, Social complexity – 30 min

2. Dagmar Narusson, Identiteedi kujundamine ja kogukonna tähendus/ Identity development and meaning of Community – 15 min

COURSE PARTICIPANTS PRESENTATIONS

1. first master students research group – 15 min

2. second group – 15 min

3. third group – 15 min

12.30-12.50 KOHVIPAUS/ COFFEE AND SOCIALIZING

12.50-13.25 ETTEKANDED/ PRESENTATIONS

1. AS Hoolekandeteenused, uuring, koostöö partnerite vahel/ AS Hoolekandeteenused, research and co-work with partners - representative from AS Hoolekandteenused– 15 min

2. Kogukonna arendamine/ Community Development - Lauris  Maarja Külast– 10 min

3. Huvitavad algatused ja kogemused kogukonnast - Külli Mäe EPRÜst – 10 min

13.30-13.50 PANEELDISKUSSIOON/ PANEL DISCUSSION:

PRACTICE OF INCLUSION

Theme: How to develop relations between community members with psychiatric disabilities and without psychiatric disabilities?

13.50-14.00 KOKKUVÕTE/ FINAL REMARKS

23. aprilli avatud seminaril osalemise soovist andke teada e-posti vahendusel (17.aprilliks) Dagmar.Narusson@ut.ee