/Unsplash

Meediapausi eristab pausimeediast inimese juhtroll

Meediatarbimisel on uus rütm ehk meediapausid murravad nutiseadmete kasutajate igapäevarutiinidesse, pannes neid kooli- või tööasju katkestama, toovad oma teadusartiklis välja Tartu Ülikooli teadlased.

Nutiseadmes kättesaadav meedia võimaldab teha tihedamalt meedia tarbimiseks pause, mis röövivad inimestelt aega ja tähelepanu, leiavad Tartu Ülikooli ajakirjanduse professor Halliki Harro-Loit ja ajakirjandussotsioloogia kaasprofessor Ragne Kõuts-Klemm.

Loe ühiskonnateaduste instituudi magistrantide Anna-Liisa Blaubrüki ja Madis Perli artiklit Novaatorist

Simone Eelmaa kaitseb doktoritööd „The social categorization of sexual abuse“

23. aprillil kell 14.15 kaitseb Simone Eelmaa sotsioloogia erialal doktoritööd „The social categorization of sexual abuse“ („Seksuaalse väärkohtlemise ühiskondlik määratlus ”).
Teadushuvi

Värske teadusbaromeeter kinnitab Eesti elanike usaldust teaduse ja teadlaste vastu

Viivika Eljand-Kärp kaitseb doktoritööd „Tõhusad küsitlemispraktikad uudisintervjuudes. Ammendava teemakäsitluse saavutamine eksperdi- ja kogemusintervjuudes”.