Õpetaja julgus õpilast kuulata on investeering tulevikku

Kõigil inimestel on kooliajast mälestusi, mida meenutada terve elu. Tartu Ülikooli teadlased kirjutavad, kuidas head koolimälestused võivad inimesi võimestada aastateks. Teisalt võib koduse toetuseta ja õpetajatega pahuksis laste tee kujuneda pigem käänuliseks.

"Kui koolis käimisest on üksjagu aega möödas, jäävad reeglina meelde mälestused, mis on inimese jaoks kõnekamad või mingisuguse tugevama emotsiooniga seotud – ükskõik, on see siis positiivne või negatiivne emotsioon," sõnab Tartu Ülikooli sotsiaalpoliitika nooremlektor Kadri Soo.

Koos sotsiaalpoliitika kaasprofessor Dagmar Kutsariga analüüsis ta kursusel "Lapsed ja lapsepõlv" osalenud 70 üliõpilase häid ja halbu tundeid tekitavaid mälestusi kooliajast.

Loe artiklit ERR Novaatorist.

Inimesed kasutamas mobiiltelefoni

Õpilased kipuvad sotsiaalmeedias õpetajaid luurama

08.08.2022

Eesti 2021 andmed ja muud uudised

Viimased uudised ESS kohta nii Eestis kui rahvusvaheliselt.
08.07.2022

Euroopa Sotsiaaluuringu konverents 13.-14. oktoobril Prahas

ESS Visegrad Group korraldab ESS andmetele keskenduva teaduskonverentsi 13.-14. oktoobril 2022 Prahas
15.06.2022