Autor:
Tartu Ülikool

Said Tartu Ülikooli sisse. Mis edasi?

Palju õnne ja tere tulemast ülikooliperre! Enne kui hakkad täiel rinnal suve nautima, tee veel üks oluline samm ja veendu, et oled SAIS-is ülikooli õppima tulekut kinnitanud. Anname sulle selleks mõne soovituse.

  • Sellest, et oled ülikooli sisse saanud, annab märku SAIS-is avaldusele lisatud tunnus „vastuvõetav“. Sulle saadetakse selle kohta SAIS-ist ka e-kiri, kuid me ei saa tagada, et see sinuni jõuab. Seepärast hoia oma avaldus(t)el SAIS-is silm peal, eriti kui oled esialgu jäänud vastuvõetute joone alla. 
  • Õppima tuleku pead kinnitama kahe päeva jooksul pärast vastuvõtuotsust. Pärast kinnitamist lisandub SAIS-is avaldusele tunnus „tuleb õppima“. 
  • Kui sa ei kinnita õppima tulekut tähtajaks, tähendab see loobumist õppekohast ja selle õppekava alusel Sa õppima asuda ei saa, sest pakume õppekohta pingereas järgmisele kandidaadile. 
  • Kui said sisse mitmele õppekohale, siis kinnita õppekava, mille alusel tuled õppima, ja loobu õppekohast, kus sa ei plaani õppima asuda. Sul on palju kaaskandideerijaid, kes ootavad pikisilmi võimalust pingereas ülespoole tõusta ja saada ülikooli sisse. 
  • Arvesta, et iga uus õppima tuleku kinnitus tühistab eelmise. Seega võta õppekoht Tartu Ülikoolis või teises õppeasutuses vastu vaid juhul, kui soovid sellel õppima asuda. 
  • Kui kõrgkool, kus soovid meelsamini õppima asuda, avaldab oma vastuvõetute nimekirjad hiljem kui see kõrgkool, kuhu oled juba sisse saanud, saad oma valikut alati muuta. 
  • Õppima tuleku kinnitamine ei tühista sinu teisi avaldusi, millel on tunnus „kandideeriv“ ja mis ootavad vastuvõtuotsust. 
  • Vabaks jäänud õppekohti täidame ülikoolis 19. augustini. 
  • Kui sul ei õnnestu SAIS-is oma õppima tulekut kinnitada (ei saa sisse logida vm), siis võta esimesel võimalusel ühendust Tartu Ülikooli vastuvõtutalitusega e-posti aadressil sisseastumine@ut.ee või telefonil 737 5625. 

Kui oled õppima tuleku kinnitanud, tutvu kindlasti infoga uuele üliõpilasele mõeldud veebilehel

Augusti keskpaigas immatrikuleerime sind Tartu Ülikooli üliõpilaseks (selle kohta saad teate oma e-posti aadressile) ja 4. septembril ootame sind õppeaasta avaaktusele.

Uuele üliõpilasele

 
TÜ peahoone

Algas sisseastumine Tartu Ülikooli eestikeelsesse esimese astme õppesse

üti

Sisseastujale: ühiskonnateaduste instituudi infotunnid

Tartu Ülikooli peahoone

Algas kandideerimine Tartu Ülikooli magistriõppesse ja ingliskeelsesse bakalaureuseõppesse