Kuni 25. augustini saab kandideerida ühiskonnateaduste instituudi mikrokraadiprogrammidesse, mis on mõeldud heaolu edendamise, informatsiooni haldamise ja kestlike praktikatega tegelevatele spetsialistidele. Sellel aastal avame ka esimese mikrokraadikvalifikatsiooniprogrammi.
Mikrokraadiprogrammid annavad täiskasvanud õppijale võimaluse sihtida kitsamaid valdkondi ning omandada vajalikke pädevusi paindlikult ja mõtestatult. Mikrokraadikvalifikatsiooniprogramm on praktilist väärtust pakkuv õpe, mille fookuses on konkreetne oskus või isegi kutsealane kvalifikatsioon.
Mikrokraadiprogrammi eesmärk on anda ülevaade linnapiirkondade kestlikkusega seotud probleemidest ning nende lahendamise-leevendamise võimalustest linnakeskkonda süsteemselt ümber kujundades. Tutvustada uudseid kestliku ruumiloome põhimõtteid ning sekkumise strateegiaid. Interdistsiplinaarne käsitlus seob tervikuks linnakeskkonna kujundamise ökoloogilised, klimatoloogilised, sotsiaalsed ja kultuurilised aspektid.
Infovastupidavuse mikrokraadiprogramm on mõeldud spetsialistidele ja juhtidele, kes peavad mõistma valeinfost tulenevaid ohtusid ning olema valmis välja töötama ja rakendama meetmeid infohäirete vastu. Programm annab osalejatele süstemaatiliste teadmiste ja praktiliste oskuste baasi, mis on vajalik valeinfo ja mõjutustegevuse tuvastamiseks, hindamiseks ning nendega toimetulekuks.
Tänapäeva infoühiskonnas on teadlik ja süsteemne teabehaldus üks olulisemaid tegureid, mis toetab organisatsioonide tõhusat toimimist, kvaliteetsete teenuste pakkumist ning uuendusmeelsust. Mikrokraadiprogrammi eesmärk on anda terviklik ülevaade teabehalduse põhimõtetest ning arendada praktilisi oskusi nende rakendamiseks erinevates organisatsioonides.
Paljud riigid, sealhulgas Eesti, on seadnud eesmärgiks suurendada inimeste heaolu. Õpingud „Heaolu mõõtmise ja mõjutamise“ mikrokraadiprogrammis annavad Eestis esmakordse võimaluse saada kompaktne ülevaade sellest, mis see heaolu õigupoolest on, kuidas heaolu mõõta ning mõjutada.
Mikrokraadiprogrammi eesmärk on anda osalejatele teadmised selle kohta, millised nähtused käivad kaasas kogukondadega, kuidas „võõrastest tuttavatest“ saab kujuneda kogukond ja oskused avastada kogukondade tugevused, ressursid ja ühendada need toimivaks tervikuks.
Mikrokvalifikatsiooniprogrammi eesmärk on anda teoreetilised teadmised ja praktilised oskused kogukonna arendamiseks ankurasutustes (nt raamatukogudes, muuseumites, noortekeskustes, koolides jt kohaliku omavalistuse või kolmanda sektori asutustes).