Küsitlusandmete visualiseerimise koolitus 4. novembril

Kuidas kiiresti ja efektiivselt saada ülevaade andmetest? Ilmselt ei ole paremat viisi kui vaadata andmetes sisalduvat joonistel. Kutsume teid täiendama oma oskusi programmiga R jooniste tegemisel. Kursusel keskendutakse just kategoriaalsetele tunnustele, mida küsitlusandmetes esineb rohkem kui arvulisi tunnuseid. Kasutusel on vabavaraline programm R.

Käsitletakse teemasid, kuidas saada andmeid R’i ja sealt välja, graafika grammatika põhitõdesid, kategoriaalsete tunnuste teisendamist, pikka ja laia andmeformaati, peamisi joonisetüüpe ja kuidas jooniseid ilusaks teha. Kursust viib läbi Indrek Seppo, kel on pikaajaline kogemus nii erinevate andmestike ja analüüsidega kui ka Ri erinevate võimaluste (sh visualiseerimine) õpetamisega nii ülikoolides kui ka riiklikus ja erasektoris.

Koolitus toimub 4. novembril kell 10.00-16.15 veebis. Koolitust korraldab Tartu Ülikooli Ühiskonnateaduste instituut koos Euroopa Sotsiaaluuringuga. Osalemiseks palun registreerige siin.

Simone Eelmaa kaitseb doktoritööd „The social categorization of sexual abuse“

23. aprillil kell 14.15 kaitseb Simone Eelmaa sotsioloogia erialal doktoritööd „The social categorization of sexual abuse“ („Seksuaalse väärkohtlemise ühiskondlik määratlus ”).
Teadushuvi

Värske teadusbaromeeter kinnitab Eesti elanike usaldust teaduse ja teadlaste vastu

Viivika Eljand-Kärp kaitseb doktoritööd „Tõhusad küsitlemispraktikad uudisintervjuudes. Ammendava teemakäsitluse saavutamine eksperdi- ja kogemusintervjuudes”.