Palju õnne ja tere tulemast ülikooliperre! Enne, kui hakkad täiel rinnal suve nautima, tee veel üks oluline samm ja kinnita, et tuled ülikooli õppima. Anname sulle selleks mõne soovituse.
Tartu Ülikooli kõrghariduse esimese ja teise astme õppesse saab kandideerida veel kolmapäeva, 29. juuni südaööni.
Kas sotsiaalmeedia võib olla inimese jaoks isiklik ruum, kus kolleegid ei saada tööalaseid sõnumeid? Milline on töö ja eraelu piiride seadmisel juhi roll?
Portaali eesmärk on tõsta esile edukaid naisteadlasi ning suurendada nende rahvusvahelist tuntust.
Kuni 29. juunini saab esitada avaldusi Tartu Ülikooli eestikeelsesse õppesse kandideerimiseks. Vastuvõtuks on avatud 53 kõrghariduse esimese astme õppekava ja 47 magistriõppekava.
Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi teadlased uurisid, kuidas ja miks toimub naisi sotsiaalmeedias ahistavalt ja vaenulikult kohelnud meeste sõnumite avalik häbistamine.
Oma kogemust ülikooli maskotina jagab Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni õppekava vilistlane Lotte Parksepp.
02.06.2022
- #sisseastumine
- #ülikoolist
20. mail toimunud Juhan Peegli sünnipäevale pühendatud EAASi koosolekul kuulutati välja üliõpilaste ajakirjanduslike tööde konkursi "Kuldsulg 2022" laureaadid.
Traditsioonilisel ÜTI Kevadgrillil tunnustati 2021/2022. õppeaasta tublisid tudengeid ja aasta õppejõude. Loe täpsemalt, kes said tunnustatud!
Meediatarbimisel on uus rütm ehk meediapausid murravad nutiseadmete kasutajate igapäevarutiinidesse, pannes neid kooli- või tööasju katkestama, toovad oma teadusartiklis välja TÜ teadlased.
„Ei piisa sellest, et teadus on tasemel, avalikkus peab seda ka teadma ja uskuma,” on öelnud kommunikatsiooniekspert Raul Rebane.
2. juunil toimus Tartu Ülikooli virtuaalne sisseastumise infopäev, kus ülikooli esindajad rääkisid sisseastumise korraldusest ja andsid kandideerijatele soovitusi erialavaliku tegemiseks.
Ühiskonnateaduste instituudi õppekavadele saab kandideerida 29. juunini SAIS-is. Loe, millised õppekavad ootavad kandidaate.
10.05.2022
- #instituudist
- #sisseastumine
Tartu Ülikooli sotsioloogiaprofessor Veronika Kalmus avaldas 2021. aasta aprillis teadusartikli, milles analüüsis Covidi-efekti akadeemilisele elule.
Riikides, kus ametnikud pole korrumpeerunud ja kohtlevad kõiki võrdselt, usaldavad kodanikud võõraid inimesi rohkem. Endise idabloki maadest on Eesti ja Leedu selle poolest selgelt esirinnas.
TÜ teadlaste uuring näitas, et Eesti lapsevanemad suhtuvad laste privaatsuse küsimusse üsna vabalt ning võimalikele jälgimisäppide kasutamisega kaasnevatele kahjudele ei mõelda.
Ühiskonnateaduste instituudi magistrant Kerttu Kirjanen tutvustas Postimehes Simone Eelmaa uuringut, milles käsitles vanemate õõvastavaid seisukohti seksuaalkuriteo ohvriks langenutest.
ÜTI teadlased kirjutavad rahvusvahelise laste subjektiivse heaolu uuringu tulemustele tuginedes Õhtulehes, kuidas oleksid pidevas koroona- ja sõjauudiste voos toime tulnud Pipi, Tommi ja Annika.
Kuidas mõjutas pandeemia ja hakkab mõjutama Ukraina sõda Eesti peresid, küsitakse täna, 28. aprillil toimuval Arenguseire veebiseminaril „Milline tulevik ootab Eesti peresid?“.
Kõik huvilised on oodatud Arenguseire Keskuse veebiseminarile „Milline tulevik ootab Eesti peresid?“, mis toimub neljapäeval, 28. aprillil kell 13.00–14.30 Zoomis.