„Ei piisa sellest, et teadus on tasemel, avalikkus peab seda ka teadma ja uskuma,” on öelnud kommunikatsiooniekspert Raul Rebane.
2. juunil toimub Tartu Ülikooli virtuaalne sisseastumise infopäev, kus ülikooli esindajad räägivad sisseastumise korraldusest ja annavad kandideerijatele soovitusi erialavaliku tegemiseks.
Ühiskonnateaduste instituudi õppekavadele saab kandideerida 29. juunini SAIS-is. Loe, millised magistriõppekavad ootavad kandidaate ning tule ka õppekavade tutvumistundidesse!
10.05.2022
- #instituudist
- #sisseastumine
Tartu Ülikooli sotsioloogiaprofessor Veronika Kalmus avaldas 2021. aasta aprillis teadusartikli, milles analüüsis Covidi-efekti akadeemilisele elule.
Riikides, kus ametnikud pole korrumpeerunud ja kohtlevad kõiki võrdselt, usaldavad kodanikud võõraid inimesi rohkem. Endise idabloki maadest on Eesti ja Leedu selle poolest selgelt esirinnas.
Kuidas mõjutas pandeemia ja hakkab mõjutama Ukraina sõda Eesti peresid, küsitakse täna, 28. aprillil toimuval Arenguseire veebiseminaril „Milline tulevik ootab Eesti peresid?“.
Kõik huvilised on oodatud Arenguseire Keskuse veebiseminarile „Milline tulevik ootab Eesti peresid?“, mis toimub neljapäeval, 28. aprillil kell 13.00–14.30 Zoomis.
Kolmapäeval, 27. aprillil toimus Worksupis Ukraina-teemaline ingliskeelne veebiseminar „Ukraina keelest ja kultuurist“.
Sotsiaalse kommunikatsiooni emeriitprofessor Marju Lauristin räägib 9. aprillil Postimehele antud intervjuus, kuidas Venemaa kallaletung Ukrainale on toonud kaasa täiesti teistsuguse reaalsuse.
Rohepöörde, energeetika ja Ida-Virumaa tööstuse teemal esinevad meedias kõneisikutena peamiselt ettevõtjad ja ametnikud, samas kui kohalike elanike häält kohtab haruharva.
Neljapäeval, 31. märtsil kl 16.15–18.00 toimub Delta keskuses Ukraina-teemaline vestlusring ülikooliperele.
Kõik ülikoolipere liikmed saavad selle aasta oktoobrini läbida tasuta ühe Coursera kursuse. Üliõpilased saavad soovi korral läbitud kursuse ka oma õppekavasse üle kanda.
24. märtsil kl 17.00 korraldas Tartu Ülikool Ukraina üliõpilaste toetuseks heategevusõhtu, kus eksperdid arutlesid Ukraina ja Venemaa teemadel.
Ülikooliperele vajalik teave Ukrainas toimuva sõjategevuse ajal.
Tartu Ülikooli senati otsus mitte võtta sel aastal bakalaureuse- ja magistriõppesse uusi üliõpilasi Venemaalt ja Valgevenest on põhjustanud palju eriarvamusi. Osa inimesi näeb selles erilist diskrimineerivat sammu, mis võtab nende riikide noortelt, sh režiimivastastelt, võimaluse õppida vabas maailmas.
14. märtsil kell 13.00 peavad üldkeeleteaduse kaasprofessor Ilona Tragel ja eesti keele kaasprofessor Külli Habicht ülikooli aulas emakeelepäevale pühendatud loengu „Tervist kõigile! Koroonapiirangute silt keeleteadlase töölaual“. Seejärel annab rektor Mark Fišelile ja tema töörühmale üle Tartu Ülikooli keeleteo auhinna.
Neljapäeval, 24. märtsil kell 16.15 pidas empiirilise sotsioloogia professor Kairi Kasearu Tartu Ülikooli aulas inauguratsiooniloengu „Kui ahned on sotsiaalsed institutsioonid Eestis?“.
7. märtsil kogunes ülikoolipere Ukraina lippude ja muu sümboolikaga peahoone ette ning salvestati Tartu Ülikooli senati ingliskeelne pöördumine Ukraina rahva, sh akadeemilise kogukonna poole.
Vaata valminud videot ja jaga Youtube’i linki oma rahvusvaheliste kolleegidega.
10. märtsil ülikoolis toimuval kolmandal vaimse tervise konverentsil keskendutakse hea tööõhkkonna ja võrdsete võimaluste teemadele.
10. märtsini saab registreerida end Tartu Ülikooli akadeemilisele testile. Üle mitme aasta on taas võimalik teha test juba kevadel. Tänavu toimub akadeemiline test kahel laupäeval: 19. märtsil ja 2. aprillil.