Tudengid avastasid töö- ja praktikavõimalusi tööandjate messil

Tudeng suhtleb Politsei- ja Piirivalveameti esindajaga Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instiuudi töödanjate messil
Autor:
Grete-Elisabeth Lauri

28. märtsil toimus Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi korraldatud tööandjate mess. Üritus tõi Lossi 36 koridoridesse kokku tudengid ja mitmed Eesti juhtivad meedia-, kommunikatsiooni- ja avaliku sektori organisatsioonid, kes tutvustasid noortele praktikavõimalusi ja tööpakkumisi.

Agenda PR kommunikatsioonibüroo esindaja Kertu-Kätlin Käis toonitas, et agentuur ootab praktikantidelt ennekõike strateegilist mõtlemist ja enesejuhtimise oskust. „Sa ei pea olema kõige ekstravertsem inimene, kuid oluline on lai silmaring, huvi ühiskonnas toimuva vastu ja julgus oma ideid välja öelda,“ ütles Käis. Ta lisas, et paljud agentuuris töötavad konsultandid on alustanud praktikantidena.

Messi korraldustiimi liige, ajakirjanduse ja kommunikatsiooni õppekava tudeng Katriin Ahu rõhutas, et sellised üritused aitavad tudengitel murda alaväärsuskompleksi ja luua tööandjatega vahetu kontakti. „Kui tudengid suhtlevad otse, mitte ainult meili teel, on suhtlus loomulikum ja vähem formaalne,“ märkas ta.

Tudengid on messi formaadiga rahul. Teise aasta ajakirjandustudeng Maris Mikko leidis, et mess aitab saada infot, mida kodulehtedelt ei leia. „Näiteks TV3 uudiste kohta ei olnud selge, kui kiire töötempo seal on. Siin sain täpselt teada, kuidas uudiste tootmine toimub,“ ütles üliõpilane. Ka tudeng Anette Ama kinnitas, et mess annab parema ülevaate nii meediast kui ka kommunikatsioonist ja aitab luua tulevikuks kontakte.

Kas messi formaat peaks tulevikus muutuma? Messi korraldustiimi liige Katriin Ahu leidis, et tudengitele on tuttav keskkond oluline, kuid laiemad koridorid võiksid muuta messikogemuse mugavamaks. „Tööandjate ja tudengite rahulolu põhjal saab tulevikus otsustada, kas ja kuidas formaati muuta,“ lisas Kertu-Kätlin Käis agentuurist Agenda PR.

Messi lõpetas paneeldiskussioon „Kas tehisaru on partner või konkurent? Kuidas valmistuda tulevikuks?“. Vestluses osalesid tehnoloogiaajakirjanik Henrik Roonemaa, Mitton New Nordics agentuuri strateeg-konsultant Kristi Malmberg ja Tartu Ülikooli meediapädevuse nooremteadur Maia Klaassen. Arutelu raames tõstatati olulisi küsimusi selle kohta, kuidas tehisintellekt saab täiendada inimtööjõudu ning milliseid oskusi tulevikus enim vaja läheb. „Tehisintellekt on tööriist, mida sa ise pead oskama kasutada. Ta ei tee sinu eest midagi ära, aga ta on sinu tegemistega alati kaasas ja abiks,“ sõnas Maia Klaassen. Arutelu saab järelvaadata YouTube'is.

Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi tööandjate mess toimub igal kevadel. Üritusele kutsutakse osalema ettevõtteid, kes otsivad töötajaid või praktikante instituudi õppekavadel omandatavate pädevustega. Tänavu tulid tudengitega tutvuma Postimees Grupp, Delfi Meedia, Õhtuleht, ERR, TV3, Äripäev, Corpore, Hamburg ja Partnerid, Optimist Public, Agenda PR, Politsei- ja Piirivalveamet, Balti Uuringute Instituut, Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet, Eesti Rahva Muuseum ning Tartu Noorsootöö Keskus ja Tartu Noorte Töömalev. Messil ootavad tööandjaid üliõpilased ajakirjanduse ja kommunikatsiooni, infoühiskonna ja sotsiaalse heaolu ning infokorralduse õppekavalt.

Teist aastat järjest korraldavad üritust kommunikatsioonitöö aine raames ajakirjanduse ja kommunikatsiooni õppekava tudengid. Korraldamisel toetavad ja nõustavad üliõpilasi õppejõud Merilyn Säde, Mihkel Uiboleht ja Kertu-Kätlin Käis ning instituudi kommunikatsioonispetsialist Darja Maskin.

Ajakirjanduse ja kommunikatsiooni õppekava

Õppekava infotund 16. mail

Uudise kirjutas ajakirjanduse ja kommunikatsiooni õppekava tudeng Helena Karmen Kulden.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!