Autor:
/Unsplash

Uues mikrokraadiprogrammis õpid looma keskkonna ja heaoluga arvestavaid tulevikuvisioone

Kiiresti muutuvate keskkonnatingimuste ja ühiskondlike kriiside taustal kasvab vajadus tagada säästlikku ressursikasutust, keskkonnakriisi leevendamist ja sotsiaalset heaolu. Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste instituut on avanud uue mikrokraadiprogrammi „Kestlik ühiskonnakorraldus ja süsteemide muutmine“, mis julgustab mõtlema suurelt ja pakkuma radikaalseid tulevikuvisioone. 

Programm keskendub tänaste sotsio-tehniliste süsteemide kriitilisele analüüsile ning tehnoloogiliste ja sotsiaalsete innovatsioonide ühendamisele. Uued teadmised aitavad mõista globaalseid muutusi ja reageerida neile tõhusalt, ennetades tulevasi kitsaskohti. 

Süsteemide muutmine nõuab põhjalikku arusaamist ühiskonna toimimisest, sealhulgas valdkondadest nagu energeetika, transport, meditsiin ja haridus. Programm pakub võimalust harjutada ühiskonnakorralduse tulevikustsenaariumite kujundamist oma eriala kodupimedusse kapseldumata. Õpingutes toetutakse uudsele süsteemsete sekkumiste teoreetilisele raamistikule ning varsti ilmuvale rahvusvahelisele käsiraamatule.  

Programmi aine „Jätkusuutlikkus ja tasaareng“ pakub teadmisi 21. sajandi säästva arengu väljakutsetega toimetulekuks. Aines käsitletakse keerulisi küsimusi: miks majanduskasvu ja jätkusuutlikkust on keeruline koos saavutada? kas ja kuidas on majanduskasvuta võimalik saavutada head elu kõigile? mis on tasaarengu vaatevinklist alustalad ja võimalused süsteemse muutuse läbiviimiseks?  Aine läbinud õppijate tagasiside on olnud positiivne:  

Tasaarengu aine avas ja laiendas minu maailmapilti ja arusaamist sellest, kuidas me saame liikuma jätkusuutlikuma ja parima maailma suunas

Barbi Maramaa, TÜ ühiskonnateaduste instituudi magistriõppekava „Muutuste juhtimine ühiskonnas“ vilistlane, kes on läbinud mõlemat mikrokraadi kuuluvat ainet

Programm toimub sessioonõppe vormis kaks korda kuus auditoorsete loeng-seminaridena ning eeldab aktiivset osalemist. Seda toetab iseseisev töö kohtumistevahelisel ajal. Õpe algab 02. septembril 2024 ja lõpeb 29. juunil 2025. 

Kogukondade arendamine

Kogukondade arendamine kui sotsiaalne innovatsioon

üti

Veel 29. augustini on võimalik registreeruda kahte uude mikrokraadiprogrammi

ettevõtlus

JÄRELVAATA: kestliku arengu keskuse aruteluõhtul räägitakse kestlikust ettevõtlusest