Kuidas mõjutas pandeemia ja hakkab mõjutama Ukraina sõda Eesti peresid, küsitakse täna, 28. aprillil toimuval Arenguseire veebiseminaril „Milline tulevik ootab Eesti peresid?“. Seminaril vaadeldakse ka laste peredest eraldamise, asendushoolduse ja peremudelite trende Eestis.
„Tulevikuühiskonna kestlikkust ja sidusust loovad tänased lapsed. Perekond, sealsed suhted ja toimetulek mõjutavad väga oluliselt tänase lapse toimimist täiskasvanuna ning sellega ka tulevikuühiskonna kvaliteeti,“ ütles Arenguseire Keskuse juhtaja Tea Danilov. „Koroonapandeemia on olnud peredele keeruline - suurenes tõenäosus laste ja vanemate heaolu languseks ning peresuhete purunemiseks. Järgmise pitseri paneb Eesti peredele sõda Ukrainas - sõjapõgenike lõimimine ja uus majanduslangus.“
Perepoliitikat mõistetakse sageli eelkõige sündimuse toetamisena ning samaväärset tähelepanu ei saa juba sündinud laste heaolu. „Käitumis- ja suhtemustrid, mida lapsed oma peres kogevad, kalduvad ennast nende endi edasises elus taastootma,“ lisas Danilov.
Seminaril arutletakse Eesti perede olukorra üle pärast pandeemiat ning avatakse võimalikke tulevikusuundumusi Eesti peremudelites ja peresuhetes.
Veebiseminaril esinevad:
Veebiseminar “Milline tulevik ootab Eesti peresid?” toimub neljapäeval, 28. aprillil kell 13.00–14.30 Zoomi keskkonnas.
Vaata ka Arenguseire Keskuse trendiraporti Pikksilm artiklit „Laste heaolu tulevik“.
Arenguseire Keskus on ühiskonna ja majanduse pikaajalisi arenguid analüüsiv mõttekoda Riigikogu Kantselei juures. Keskus viib läbi uurimisprojekte Eesti ühiskonna pikaajaliste arengute analüüsimiseks, uute trendide ja arengusuundade avastamiseks.