Dagmar Narusson pälvis ühiskondlikult aktiivse töötaja tiitli

22. jaanuaril toimus sotsiaalteaduste valdkonna arenguseminar, kus muuhulgas kuulutati välja kaheksa aktiivse ühiskondliku tegevuse preemia saajat ja ühisartikli kirjutamise konkursi tulemused ning valdkonna aasta tegu. 

Silmapaistva ühiskondliku tegevuse preemiale said sellel aastal esmakordselt kandidaate esitada ka kolm töötajat ühiselt ning valdkonna üliõpilaskogu. Dekaan Raul Eamets rõõmustas, et juba esimesel aastal kasutasid tudengiesindajad seda võimalust ära ning esitasid ka kandidaadi preemiale. Mitme kandidaadi korral teeb otsuse valdkonna teadus-arendusprodekaan ning sellel aastal osutuski valituks valdkonna üliõpilaskogu esitatud kandidaat. Lisaks dekaani tänukirjale saavad kõik ka rahalise preemia.

Ühiskonnateaduste instituudist sai ühiskondlikult aktiivse töötaja preemia kogukonnatöö lektor ja sotsiaalse innovatsiooni teadur Dagmar Narusson. Dagmar Narussoni sõnavõtud meedias 2020. aasta eriolukorra ajal aitasid ühiskonnal kriisiga paremini toime tulla. Lisaks väärib tunnustust tema tegevus erialaorganisatsioonides ja koolitajana ning ka suur töö ühiskonnateaduste instituudi uue magistriõppekava „Kogukondade arendamine ja sotsiaalne heaolu“ arendamisel.

2020. aasta silmapaistva ühiskondliku tegevuse eest said preemia teistest instituutidest: 

Skytte instituudi tehnoloogiauuringute kaasprofessor Mihkel Solvak
Mihkel Solvaku töö koroonaviiruse levimuse seireuuringute korraldamisel on olnud märkimisväärne ja aidanud Eesti riigil epideemiaga võidelda. Tunnustust väärib ka aktiivne esinemine meedias ning CITIS-e töörühma mitmete suurandmemudelite väljatöötamine ja populariseerimine. Kolleegide sõnul oleks tarvis teda kloonida, et tema teadmised oleks kõikides loengutes olemas, kuhu teda soovitaks kaasata.

Haridusteaduste instituudi algõpetuse professor Krista Uibu
Krista Uibu juhtimisel on Eesti Haridusteaduste Ajakirjast kujunenud kõrgetasemeline teadusväljaanne, mis aitab kindlustada eestikeelse haridusteaduse kestvust, arendada omakeelset erialasõnavara ja toetada Eesti haridusteadlaste järelkasvu.

Majandusteaduskonna rahanduse nooremlektor Mark Kantšukov
Mark Kantšukovi eestvedamisel loodud õppeaine "Kaasaegse pangandusettevõtte toimimine LHV Panga näitel" on suurepärane näide sellest, kuidas kaasata õppetöösse vilistlasi ja partnereid. Lisaks on Mark Kantšukov avaldanud mitmeid artikleid nii eesti- kui ka venekeelses meedias, mis aitavad majanduslikke protsesse ühiskonnale selgitada. Kolleegid loodavad, et preemia ergutab Marki panema viimast punkti oma kaua viimistletud ja kindlasti suurepäraselt väljakukkuvale doktoritööle.

Pärnu kolledži arendusjuht Gea Kammer
Gea Kammer koordineerib Academia Perniaviensise tegevust Pärnu kolledži poolt ning selle mõttekoja tegevused said kõlapinda laiemalt kui ainult Pärnu regioonis. Lisaks on ta panustanud Pärnumaa Arenduskeskuse arendamisse ning läbi selle ka teadlaste ja ettevõtjate koostöö tõhustamisse. Tema töö tulemusel on Pärnu kolledžis olemas palju võimalusi, mis arendavad piirkonna majandusruumi ning kohalike elanike ja kolledži üliõpilaste ettevõtlikkust.

Narva kolledži programmijuht Denis Larchenko
Denis Larchenko tugi, mida ta pakkus 2020. aasta eriolukorra ajal piirkonna õpetajatele, on hea näide kolledži abist kohalikule kogukonnale. Tunnustust väärib ka tema aktiivne töö  ettevõtluse ja IT-lahenduste tutvustamisel Ida-Virumaal ning tugi keeleklubi käimalükkamisel Narva kolledžis. Kolleegide jaoks on Denis väga abivalmis ja sõbralik, alati rõõmsameelne ning hooliv kaaslane.

Psühholoogia instituudi afektiivse psühholoogia kaasprofessor Andero Uusberg
Andero Uusbergi avalikud sõnavõtud, kaasarääkimine otsustuskogudes ja teadustöö on märkimisväärselt kujundanud psühholoogiateaduse mainet – selle suurepärane tõestus on ka tema liitumine valitsust nõustava COVID-19 teadusnõukojaga.

Õigusteaduskonna õiguse ajaloo kaasprofessor Merike Ristikivi
Merike Ristikivi innukas töö õigusteaduskonna Vikipeedia artiklite konkursi algatamisel ja selle projekti edukas juhtimine on aidanud populariseerida teadust ning arendada märkimisväärselt õigusteaduslikku terminivara.

Valdkonna 2020. aasta teo tiitel läheb majandusteaduskonna kollektiivile, kes on ühiselt panustanud Tartu Ülikooli Delta keskuse ühiskonnas nähtavaks tegemisse. Dekaan Raul Eametsa sõnul on majandusteaduskond täitnud Delta keskuse sisuka tegevuse, uuenduslike ideede ja koostöötahtega. „Soovin, et Delta keskusest saaks suurte tegude ja innovaatiliste ideede alguspunkt,“ lisas dekaan. Valdkonna aasta teo tiitlit on välja antud kolm aastat - eelmisel aastal sai selle tunnustuse Pärnu kolledž koostöösuhete arendamise eest Pärnu linnaga ning üle-eelmisel aastal sai selle ühiskonnateaduste instituut valdkondliku õppekava „Muutuste juhtimine ühiskonnas“ eestvedamise eest. Aasta teo tiitli eesmärk on tunnustada algatust või sündmust, mis on toonud valdkonnale positiivset tähelepanu ning paistnud silma, kas ülikoolis või ühiskonnas laiemalt.

Instituutide vahelise teaduskoostöö edendamise eest sai premeeritud artikli „Associations of attention distractibility with attention deficit and with variation in the KTN1 gene“ autoreid: Iiris Tuvi, Jaanus Harro, Evelyn Kiive, Talis Bachmann ja Mariliis Vaht.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!