Eesti Naisüliõpilaste Selts (ENÜS) tähistab oma 110. sünnipäeva konverentsiga, kus Tartu Ülikooli teadlased ja õppejõud arutlevad, mis siis tegelikult juhtub, kui me telefoni näpime. Konverentsil esinevad Tartu Ülikooli meediauuringute professor Andra Siibak, sotsioloogia professor Veronika Kalmus, sotsiaalmeedia lektor Maria Murumaa-Mengel, molekulaarpsühholoogia järeldoktorant Dmitri Rozgonjuk ning kliiniline psühholoog ja tervisepsühholoogia lektor Kariina Laas.
Inimestena oleme alati arendanud uusi tehnoloogiaid ja nendega koos on muutunud meie eluviisid. Areng on aga olnud väga kiire, eriti viimasel kahel aastal, mil palju eluks vajalikku on sõltunud toimivast internetiühendusest.
ENÜS-i Tallinna vilistlaskoondise juhataja, LIFT99 asutaja ja operatsioonide juht Elise Sass rõhutas, et kui enamasti loeme nutielu käsitlevate vaatluste või eksperimentide kokkuvõtteid USA või Lääne-Euroopa kohta, siis nüüd tuuakse meie ette meie endi kohta käiv info. „On oluline, et meil on vahelduseks üks eestikeelne tehnoloogiat puudutav üritus,“ lisas ta.
Konverents toimub 2. oktoobril kell 12.00 Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsikeskuses. Konverentsi ülekannet saab jälgida Facebookist. Tallinnas toimub avalik ülekande vaatamine LIFT99 Hub’is (Telliskivi 60a/5).
Rohkem infot on konverentsi Facebooki lehel.
Külastajatel tuleb konverentsile saabudes ette näidata Covid-19 immuniseerimistõend või läbipõdemist kinnitav dokument. Samuti on võimalik näidata 48 tunni jooksul tehtud antigeeni kiirtesti.
1911. aastal Tartus asutatud Eesti Naisüliõpilaste Selts on Eesti vanim akadeemiline naisüliõpilasorganisatsioon, mis ühendab eri elualade ja põlvkondade naisi Tartus, Eestis ja üle maailma.
Lisateave: Anna-Riina Peters, ENÜS-i tegevliige, konverentsi peakorraldaja, 5455 1233, anneriina.peters@outlook.com