Skip to main content

Euroopa Sotsiaaluuring

Euroopa Sotsiaaluuring (ESS - European Social Survey) on rahvusvaheline sotsiaalteaduslik uuring ja teadustaristu paljudele erialadele. ESS eesmärgiks on tagada ühiskondade arengu ja inimeste käitumise uurimiseks kõrge kvaliteediga andmestik. Andmeid kogutakse alates 2002. aastast. Kokku on kogus 500 000 inimese andmed 35 riigist. Eri riikide andmete võrreldavuse tagamiseks nõutakse rangete protseduurireeglite järgimist. Kogutud andmed võimaldavad analüüsida hoiakute, institutsioonide arengu ja inimeste käitumise vahelist seost ning mitmeid muid protsesse ühiskondades.

Euroopa Sotsiaaluuring pälvis 2005. aastal maineka Euroopa Liidu Descartes teadusauhinna, oli EL ESFRI projektide nimekirjas  ja on alates 2013. aastast Euroopa Teaduse Infrastruktuuri ERIC (European Research Infrastructure Consortium) projekt. Eesti on üks ESS ERIC asutajaliikmetest. Alates 2010. aastast kuulub Euroopa Sotsiaaluuring Eesti teadustaristu projektide nimekirja. Aastal 2015 sai Euroopa Sotsiaaluuring Eestis teaduse populariseerija peapreemia.

Isikuandmetest vabad andmefailid on kõigile vabaks kasutamiseks ja alla laetavad Euroopa Sotsiaaluuringu rahvusvahelisel kodulehel.

ESS Eestis | Andmed ja andmete kaitse | Küsimustiku sirvija | Publikatsioonid Eesti kohta | Liitu ESS infolistigaЕвропейское социальное исследование

Uudised

Publikatsioonid Eesti kohta

Liitu ESS infolistiga

Европейское социальное исследование (ESS)

Kontaktid

Euroopa Sotsiaaluuring Eestis
Ühiskonnateaduste instituut
Tartu Ülikool
Lossi 36
51003 Tartu

 

Email: mare.ainsaar@ut.ee
Telefon: 737 5936

#teadus
Inimesed kasutamas mobiiltelefoni

Õpilased kipuvad sotsiaalmeedias õpetajaid luurama

Jaga
08.08.2022
#teadus
õpilane

Õpetaja julgus õpilast kuulata on investeering tulevikku

Jaga
28.07.2022
#teadus

Eesti 2021 andmed ja muud uudised

Viimased uudised ESS kohta nii Eestis kui rahvusvaheliselt.
Jaga
08.07.2022