Autor:
Andero Kalju

Järgmine vastuvõtt õppekavale „Desinformatsioon ja ühiskonna toimepidevus“ toimub kevadel 2025

Vastuvõtt Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi ingliskeelsele magistriõppekavale „Desinformatsioon ja ühiskonna toimepidevus“ hakkab toimuma teiste Tartu Ülikooli õppekavadega samas taktis. Kandideerida õppekavale saab kevadel 2025 ja õpingud algavad sügisel 2025.

Interdistsiplinaarne õppekava disainiti esiti jaanuarist jaanuarini, et teha töötavale tudengile oma aja planeerimine lihtsamaks – kalendriaasta vabaks võtmine tundus nii tööandjale kui ka tudengile paindlikum võimalus. Esimene õppeaasta näitas aga, et ülikooli üldisest rütmist lahti ühendatuna on õppetöö korraldus keerulisem.

„Kahtlemata on rahvusvahelistel tudengitel nii sisseelamine, elukoha leidmine kui ka praktikakoha leidmine lihtsam, kui õppekava järgib koos ülejäänud ülikooliga sama õppeaasta alguse ja lõpu formaati. Meil on võimalus tudengikandidaatide ja tööandjate soovidele vastu tulla ning just seda me teemegi,“ 

selgitab programmijuht Maia Klaassen.

„Desinformatsioon ja ühiskonna toimepidevus“ on ühiskonnateaduste instituudi esimene ingliskeelne õppekava. See avati 2023. aastal eesmärgiga ette valmistada spetsialiste, kes on valmis toime tulema praeguse infomaailma katsumustega. Õppekaval käsitletakse infohäirete levimise põhjuseid, süsteemseid riske ja mõju demokraatlikule ühiskonnale. Rahvusvaheliste ekspertide ja praktikute käe all katsetatakse ka tööriistu ja meetodeid inforuumi tervise monitoorimiseks ning meetmeid vastupanuvõime tõstmiseks.

Ühe-aastasele magistriõppekavale on oodatud professionaalid, kes on huvitatud ainulaadse interdistsiplinaarse teadmiste- ja oskustepagasi kokkupanekust Eestis, et siis neid oma koduriigis rakendada. Esimesel aastal on kava tudengid tulnud lisaks Eestile veel Gruusiast, Armeeniast ja Serbiast.

„Fookus välissekkumistel ja infomanipulatsioonidel, infooperatsioonidel ja infohäiretel, küberjulgeolekul ja muudel mõjutustegevustel valmistas mind ette nn. päris maailma väljakutseteks ning aitas mul kujundada arusaama sellest, kuidas oma riigi vastupidavust tugevdada,“ 

ütleb grusiinist tudeng Anastasia Tsalugelashvili.

Vastuvõtt avatakse Dreamapply platvormil 2. jaanuaril ja SAIS-is 1. veebruaril. Õppetöö algab uuesti septembris 2025. Õppekavaga saab tutvuda Tartu Ülikooli kodulehel

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
tudengid

Oktoobris toimub mitmepäevane Bayesi statistika meistriklass

ÜTI

JÄRELVAADATAV: Johann Wolfgang Goethe Frankfurdi Ülikooli professor Sabine Andreseni avalik loeng

Street art of soldier with rocket launcher

Kas vaenlase tapmine saab olla eetiline? Oxfordi Ülikooli professor Jeff McMahan peab avaliku loengu õiglasest sõjast ja eetilistest dilemmadest sõjalises konfliktis