Kairi Kasearu valiti empiirilise sotsioloogia professoriks

Tänasel senati istungil valiti Kairi Kasearu empiirilise sotsioloogia professoriks. Empiirilise sotsioloogia professuur on uus ametikoht, mille eesmärk on toetada TÜ ühiskonnateaduste instituudis õppe- ja teadustegevust ning panustada laiemalt sotsioloogiliste meetodite ja teoreetiliste aluste rakendamisesse ühiskonnas toimuvate protsesside analüüsimisel ja mõtestamisel.

Kasearu rääkis, et sotsioloogia, nii nagu kõik teadusdistsipliinid, on pidevas arengus ja muutuses. „Uue professuuri täitmisel ei saa lähtuda sellest, mis on nüüd ja hetkel, vaid soovin püstitada eesmärgid lähtuvalt tuleviku sotsioloogia visioonist,“ sõnas ta.

Üldine andmestumine ja digimeetodite kiire areng on Kasearu sõnul ainult mõned märksõnad, millega ilmestada sotsioloogiale kui traditsiooniliselt uurimusandemetega töötavale sotsiaalteaduste alusdistsipliinile esitatavaid väljakutseid. Seega on empiirilise sotsioloogia professuuri roll panustada sotsiaalteaduste metodoloogia, sh uurimis- ja analüüsimeetodite ümbermõtestamisesse ja arendamisse.

„Näen Tartu Ülikoolis kiiresti areneva andmeteaduse suunaga häid koostöövõimalusi, kus sotsioloogia osa võiks seisneda andmeteaduslike tulemuste asjatundlikul seostamisel ühiskonnas toimuvate protsesside mõtestamisel ning ekspertiisis ühiskondlike probleemide uurimisvajaduse hindamisel,“ ütles ta.

Kairi Kasearu on töötanud Tartu Ülikoolis erinevatel ametikohtadel alates 2005. aastast. Oma karjääri jooksul ja eriti viimastel aastatel on tema publikatsioonide arv ja uurimistöö maht olnud väga muljetavaldav – need on ilmunud paljudel olulistel sotsioloogia valdkonna teemadel. Kasearu on juhtinud alates 2013. aastast Tartu Ülikoolis enda uurimisrühma - Strateegilise Jätkusuutlikkuse Kompetentsikeskust.
Tema õpetamiskogemus on silmapaistev nii mahult kui erinevate teemade poolest. Kasearu on mitmete õppekavade programminõukogu liige ja tal oli võtmeroll uue magistriõppekava „Ühiskonna ja infoprotsesside analüüs“ väljatöötamisel.