Kooli naasmiseks vajalik info ÜTI tudengile

Soojad tervitused kõigile värsketele ja kogenud ühiskonnateaduste instituudi tudengitele! Kooliaasta läheneb suure kiiruga ja selleks, et nii algus kui jätkumine oleksid võimalikult sujuvad, on meil teile edastada kaht sorti infot:

Õppetöö korraldus ühiskonnateaduste instituudis 2021. a sügisel

1.       Õppetöö toimub silmast silma

Õppetöö ühiskonnateaduste instituudis toimub lähiõppes nii kaua kui võimalik. Lähiõppe ajal ei ole õppejõududel kohustust hübriidõpet pakkuda ning üliõpilastelt eeldatakse füüsilist kohalolu auditooriumites ja seminariruumides juhul kui õppejõud ei ole täpsustanud teisiti. Üksikjuhtudel võivad (väga suure osalejate arvuga, st rohkem kui 100 osalejaga) loengud veebis toimuda.

2.       Kanname maski!

Enese ja teiste tervise kaitsmiseks tuleb ülikooli hoonetes kanda maski. Palume varuda isiklikud maskid, instituut saab tagada vähese maskivaru vaid erandjuhtudeks. Maski kandmise kohustusest on loengute ajal auditooriumites võimalik kokkuleppeliselt loobuda ainult juhul, kui õppetöö toimub väikeses rühmas (kuni 20 inimest) ja kõik osalejad tõendavad oma nakkusohutust.

3.      Vaktsineerides kaitseme ennast ja teisi!

Selleks, et hoida uuel õppeaastal töö- ja õpikeskkonda võimalikult tavapärasena, on oluline, et ülikooli hoonetes viibivad töötajad ja üliõpilased on koroonaviiruse vastu vaktsineeritud. Soovitame kõikidele, kes ei ole jõudnud end veel vaktsineerida, seda kiiresti teha. Kõigi tervise kaitseks ja kontaktõppe jätkumise huvides on ülikool seadnud eesmärgi, et oktoobri lõpuks on 90% kogu ülikooliperest vaktsineeritud. Selleks luuakse ka vaktsineerimisvõimalusi ülikooli õppehoonete juures. 30. augustil kl 11.00–12.00 ja 31. augustil kl 10.00–11.00 on peahoones valmis vaktsiinide ja vaktsineerimise teemal nõu jagama ja küsimustele vastama molekulaarimmunoloogia teadur Uku Haljasorg, kes oli ka üks sotsiaalmeediaürituse „Küsi teadlastelt kõike koroona kohta“ algatajaid.

4.      Haigena jää koju!

Viirushaiguse tunnustega peavad koju jääma nii vaktsineerimata kui ka vaktsineeritud töötajad ja üliõpilased.
Vaktsineeritud üliõpilastel ei ole kohustust jääda lähikontaktsena isolatsiooni, kui neil mingeid haigustunnuseid ei esine.

Õppeaasta avaüritused esmakursuslastele

• TÜ avaaktus. Uut akadeemilist aastat alustab Tartu Ülikooli ühtselt 30. augustil kell 10.00 peahoone ees toimuval aktusel. Ülikooli aktusele on oodatud kõik tudengid. Nakkusohutuse kontrollis järgitakse riiklikku korraldust.
  • ÜTI bakalaureusetudengite tervitamine toimub 30. augustil kell 12.00 Toomemäel Lossi 36 maja kõrval Fahelmanni kuju ees. Pärast juhataja tervituskõnet jagunevad tudengid erialade kaupa infotundidesse – „Ajakirjandus ja kommunikatsioon“ esmakursuslased ruumi 215, „Infoühiskond ja sotsiaalne heaolu“ esmakursuslased ruumi 204.
  • Infokorralduse rakenduskõrgharidusõppe eriala infotund toimub 3. sept kell 10.15, Lossi 36, ruumis 215.
  • Magistriõppe esmakursuslaste infotunnid toimuvad igal õppekaval eraldi nende esimese õppesessiooni (9.-12. september) ajal:
    KASHi („Kogukondade arendamine ja sotsiaalne heaolu“) infotund 30. augustil kell 18 Zoomis ja tutvumisõhtu 9. septembril kell 18 Lossi 36, ruumis 204;
    AKK („Ajakirjandus ja kommunikatsioon“) infotund 10. septembril kell 9.30, Lossi 36, ruumis 215
    ÜIA („Ühiskonna ja infoprotsesside analüüs“) infotund 9. septembril kell 14.30, Lossi 36, ruumis 305
    JDK („Juhtimis ja digikommunikatsioon“) infopäev 3. septembril algusega kell 12.15, Lossi 36, ruumis 203
    MJÜ („Muutuste juhtimine ühiskonnas“) infotund 10. septembril kell 18, Lossi 36, ruumis 204

Segadusest ja piirangutest hoolimata ootame kõiki oma üliõpilasi pikisilmi ja soovime kõigile rõõmsat ja ootusärevil kooliaasta algust!