Mai Beilmanni avalik loeng NEET-staatuses noorte hakkamasaamisest

14. märtsil kell 16.15-17.45 toimub empiirilise sotsioloogia kaasprofessor Mai Beilmanni avalik loeng „Kuidas Juhan ei saa hakkama, sest Juku jäi toeta: abita jäänud lapsest NEET-nooreks“. Loeng toimub Lossi 36 õppehoone ruumis 207.

Statistikaameti andmetel moodustavad umbkaudu 10% Eesti 15–26-aastastest noortest NEET-staatuses noored ehk noored, kes ei õpi, tööta ega osale ka koolituses. Kõik NEET-staatuses noored ei ole abivajavad noored, kuid NEET-staatuses noorte kõrval on hulk noori, kes vajavad täiendavat tuge, et haridussüsteemist või tööturult mitte välja langeda. NEET-staatuses ja teiste abivajavate noorte seas tehtud uuringud näitavad, et nende raskused koolis ja tööturul hakkamasaamisel on tihtipeale mitme kuhjunud probleemi tagajärg, mille juured on juba mõnes märkamata jäänud lapseea probleemis. Juku probleemide märkamata jätmine viib pahatihti aga selleni, et selleks ajaks, kui Jukust saab Juhan, on probleemipuntra lahendamiseks vaja juba tervet spetsialistide meeskonda.


Empiirilise sotsioloogia kaasprofessor Mai Beilmann on laste ja noorte haavatavust uurinud mitme äsja lõppenud või kohe lõppemas mahuka teadusprojekti raames. Mai räägib oma loengus Eesti noorte kogemuslugudele tuginedes nii konkreetsetest probleemidest, mis soodustavad noorte NEET-staatusesse langemist Eestis, kui kas sellest, milliseid lahendusi neile probleemidele näevad noortega töötavad spetsialistid.

Liitu Zoomi vahendusel

Diana Poudeli avalik loeng „Kuidas koostöös kogukondadega viia meediapädevused laiema auditooriumini?”

24. aprillil kell 12.15-13.45 annab instituudi doktorant ja infovastupidavuse nooremteadur ingliskeelse avaliku loengu „Empowering communities to foster media literacy and combat disinformation“. Loeng toimub ruumis 206 ja Zoomis.
üti

„Beyond disinformation: from problematic content to manipulative behaviour“

üti

Marju Himma avalik loeng „Teaduskommunikatsioon kui müra: palju infot, vähe mõju“