Sihtgrupp: Esimese kooliastme õpetajad, haridustehnoloogid, raamatukoguhoidjad, eripedagoogid, psühholoogid, õppenõustajad, huvijuhid, sotsiaalpedagoogid.
Maht: 13 tundi
Koolitustasu: 400€
Toimumiskoht: kokkuleppel tellijaga koolides üle Eesti.
Õppejõud: Inger Klesment (kommunikatsiooni ja meediapädevuse spetsialist, MA)
Eesmärgid: koolituse eesmärk on anda osalejatele kaasajastatud teadmised I kooliastme õpilaste meediakasutusest ja peamistest internetiohtudest. Osalejad õpivad, millele nooremale eagrupile meediapädevusi õpetades keskenduda ja kuidas meediaõpetust mängustada viisil, mis arvestab nii ajakohastatud riiklikus õppekavas seatud eesmärkide kui mängus osalejate motivatsiooni tekitamise ja säilitamise olulisusega. Kõik koolitusel õpetatavad meetodid on mõeldud kasutamiseks füüsilises ruumis ilma ühegi ekraanita, st me ei loo e-materjale. Kursuse lõpuks on osalejatel mängupõhise meediaõpetuse tunni läbiviimise kogemus.
Õpiväljundid:
Kursuse lõpetanu:
Sisu:
Esmalt antakse ülevaade laste internetikasutusest, riskidest ja võimalustest. Tutvustatakse 4K-veebiriskide ja Soome Haridusliidu mängupõhise õppe kasutajakogemuse mudeleid. Analüüsitakse digi- ja meediapädevusi arendavaid mänge.
Kursuse teises pooles disainivad osalejad gruppides nelja laste internetikogemusi käsitleva stsenaariumi põhjal mängulisi tegevusi, mis oleksid abiks laste internetikasutusega seotud probleemide ennetamisel.
Kursuse iseseisvas osas viivad osalejad õpilastega läbi ühe mängulise tegevuse ning reflekteerivad selle üle endale sobiva meediumi vahendusel.
Koolituse lõpus saavad osalejad 15+ mängujuhist, mida iseseisvalt meediaõpetuse tunni läbiviimisel inspiratsiooni või juhisena kasutada.
Registreerimine: https://www.is.ut.ee/pls/ois/tere.tulemast?viit=5392899