Autor:
Martin Mae

Marju Himma pälvis konkursi „Naised teaduses“ stipendiumi

Täna avalikustati Balti riikide teaduste akadeemiate ja UNESCO rahvuslike komisjonide stipendiumikonkursi „Naised teaduses“ laureaadid. Ühiskonnateaduste instituudi ajakirjandusuuringute kaasprofessor Marju Himma sai 7000 euro suuruse stipendiumi teadusprojekti „Arutlev teaduskommunikatsioon“ elluviimiseks.

Teadustöö populariseerija ja avalikkuse kaasajana tuntud Marju Himma pälvis stipendiumi sotsiaalteaduste doktorite kategoorias. Oma uuringus katsetab ta arutleva teaduskommunikatsiooni teoreetilist kontseptsiooni ja kasutab mudelit, mida uurimisrühmad ning teadusametnikud saavad praktikas rakendada. 

„Teadmuslünkade täitmisele keskenduv teaduskommunikatsioon on üsna ühesuunaline ning on vähendanud teaduse ja ühiskonna vahelist usaldust. Projektis „Deliberative Science Communication (DelSci)“ katsetame arutleva teaduskommunikatsiooni kontseptsiooni, mis seab keskmesse avalikkuse ja sidusrühmade huvid ning annab teadmisi edasi dialoogiliselt ja mõtestatult.“ 

ajakirjandusuuringute kaasprofessor Marju Himma

Sotsiaalteaduste valdkonna dekaani Margit Kelleri sõnul on stipendium suur tunnustus kogu valdkonnale. 

„Marju Himma teaduskommunikatsiooni uuringud on infost ja infohäiretest üleküllastunud ühiskonnas eriti olulised, et teaduspõhine maailmapilt oleks arusaadav ja mõjuv. Esiletõstmist väärib ka see, et Marju on ise aktiivne populariseerija ja ajakirjanik – nii teadlane kui ka praktik.“ 

dekaan Margit Keller

Stipendiumikonkursi „Naised teaduses“ eesmärk on toetada naisi nende teadlaskarjääris, edendada soolist võrdõiguslikkust teadusmaailmas ja inspireerida järgmisi teadlaspõlvkondi. Kolmele 7000-eurosele stipendiumile kandideeris kokku 29 teadlast, neist 21 loodusteaduste, inseneeria ja tehnoloogia ning meditsiini valdkonnas ja 8 sotsiaalteaduste valdkonnas.

Tunnustuse pälvisid 9 silmapaistvat Balti riikide teadlast. Eestist said peale Marju Himma stipendiumi veel kaks Tartu Ülikooli teadlast: arheoloogia kaasprofessor ning analüütilise ja füüsikalise keemia teadur Mari Tõrv ning tehnoloogia nooremteadur Kadri-Ann Pankratov. Eesti laureaatidele väljaantavaid stipendiume rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

Kolme Balti riigi laureaatide ühine tseremoonia toimub 12. novembril Vilniuses. Otseülekannet saab vaadata veebis.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
üti

Avalik loeng „Cognitive Biases as Vulnerabilities for Misinformation“

Krista Aru

Rahvusmõtte auhinna pälvis ajakirjandusloolane ja museoloog Krista Aru

Tudeng stipendiumi vastuvõtmas

Veel saab kandideerida Lennart Meri magistri- ja teadustööde auhindadele