Mikrokraad: Heaolu mõõtmine ja mõjutamine

Paljud riigid on võtnud eesmärgiks suurendada inimeste heaolu. Õpingud "Heaolu mõõtmise ja mõjutamise" mikrokraadil annavad Eestis esmakordse võimaluse saada kompaktne ülevaate sellest, mis see heaolu õigupoolest on, kuidas heaolu mõõta ning mõjutada.

Kellele?

Ootame õppima kõiki, kes tahavad ise rohkem teada või kelle töös on vaja rohkem teadmisi inimeste heaolust ja selle analüüsimisest.

Mikrokraadi läbinu:

• tunneb erinevaid heaolukäsitlusi ning nende mõju heaolu kujundamisel;
  • oskab mõõta heaolu erinevate näitajate kaudu;
  • tunneb heaolu erinevaid domeene, sh mõistab nende omavahelisi seoseid;
  • tunneb heaolu kujunemise mehhanisme ja mõjutamise võimalusi;
  • orienteerub veebiuuringute metodoloogias ja oskab rakendada teadmisi veebiuuringu läbiviimisel;
  • tunneb lihtsamaid kvantitatiivseid andmeanalüüsimeetodeid, oskab neid kasutada programmis R.

Õppejõud

Sotsioloogia ja sotsiaalpoliitika kaasprofessor Mare Ainsaar, sotsiaalse heaolu uuringute teadur Oliver Nahkur ja sotsiaalse analüüsi nooremlektor Indrek Soidla

Mikrokraadi kuuluvad kursused

Kaks kursust valmistavad õppijaid ette iseseisvaks andmete kogumiseks ning analüüsiks: Veebiuuringud ja nende disain 3 EAP, Kvantitatiivsete meetodite aluskursus, 3 EAP. Üks kursus on algusest lõpuni pühendatud heaolule: Sotsiaalse heaolu käsitlused, 6 EAP.

Õppetöö korraldus

Õppetöö on korraldatud peamiselt veebi kaudu. Kõigil ainetel on veebis õppimise võimalus. Vastavalt vajadusele võidakse teha kohtumisi Tartus Lossi 36 õppehoones või mujal. Sellest informeeritakse õppijaid varakult.

Õpe algab 29.08.2022 ja lõpeb 25.06.2023.

Mikrokraadi maksumus osalejale on 1140 eurot (hinnas sisaldub käibemaks). Registreerumine ei taga automaatselt kohta koolitusel. Kõik kandidaadid saavad vastuse oma staatuse ning edasiste toimingute kohta hiljemalt 31. augustiks.

Registreerumise tähtaeg: 28. august 2022

Vaata lisa ja registreeru programmile

#instituudist #täiendusõpe
Tartu Ülikooli pusle kust on mõned jupid puudu