Autor:
Pexels

„Palun ära kirjuta mulle tööasjadest Facebookis!“

Kas sotsiaalmeedia võib olla inimese jaoks isiklik ruum, kus kolleegid ei saada tööalaseid sõnumeid? Milline on töö ja eraelu piiride seadmisel juhi roll? Kas nüüdisaegses maailmas on üldse vaja töö ja eraelu vahele piire seada?

Kaugtöö, koroonapandeemiast tingitud eriline olukord ja sotsiaalmeedia laialdane kasutamine on muutnud häguseks töö ja eraelu piirid. Suurem osa inimesi soovib töö ja eraelu lahus hoida, kuid kindlate piiride seadmine on keeruline, ja on neid, kes seda teha ei tahagi.

Mullu Tartu Ülikoolis kaitstud magistritöös uurisin töö ja eraelu piire ning leidsin, et palgatööd tegev inimene soovib vabal ajal end päevatööst rohkem eraldada kui ettevõtja, kellel on isiklik side oma ettevõttega. Üks uuringus osalenud ettevõtja kirjeldas, et tema tööd ja eraelu ei eristagi, sest kõik see on kokku üks elustiil.

Loe ühiskonnateaduste instituudi vilistlase Helen Maria Raadiku artiklit ajakirjast Universitas Tartuensis.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
rattur sügises

JÄRELVAATA: kas inimeste rohenügimine on demokraatlik?

Tehnoloogiainstituudi teadlased

Õiglase Ülemineku Foorumil räägitakse tööstuse tulevikust ja paindlikust tööjõuturust

Anna-Kati Pahker kaitseb doktoritööd „Measuring industrial modernity in comparative perspective, 1900–2020“

14. novembril kell 12.00 kaitseb Anna-Kati Pahker meedia ja kommunikatsiooni erialal doktoritööd „Measuring industrial modernity in comparative perspective, 1900–2020“ („Tööstusliku modernsuse mõõtmine 1900–2020, võrdlev perspektiiv“).