Professor Andra Siibak valiti ECREA peasekretäriks

ECREA uues juhatuses valiti presidendiks John Downey (Loughborough'i Ülikool), asepresidendiks Irena Reifova (Charlesi Ülikool Prahas), varalaekuriks Zlatan Krajina (Zagrebi Ülikool) ja peasekretäriks Andra Siibak, kes on Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi meediauuringute professor. Juhatuse volitused kestavad kolm aastat.

Uus juhatus hakkab koheselt kavandama uut ECREA rahvusvahelist konverentsi, mis toimub 19-22. oktoobril 2022. aastal, Aarhusi Ülikoolis Taanis. Lisaks on uuel juhatusel plaanis muude uute arengute seas ellu kutsuda uurimismeetodite töötubade sari ECREA liikmetele.

Prof. Andra Siibak on olnud ECREA tegemistega kursis doktorantuurist alates ning viimastel aastatel (2019-2021) on ta aidanud korraldada ECREA doktorantide suvekooli, mis on Euroopa meedia- ja kommunikatsiooniuurijate üks tähtsamaid kasvulavasid. 2019. aastal tõi ta ECREA suvekooli ka Eestisse, Tartu Ülikooli, kuhu tuli kokku üle poolesaja osaleja ümber maailma.
"Mul on hea meel, et olen pälvinud võrgustiku usalduse ja saan võimaluse täie jõuga panustada Euroopa meedia- ja kommunikatsiooniuuringute valdkonna arendamisel," ütles Andra Siibak.

Euroopa kommunikatsiooniuurijate ja -hariduse assotsiatsioon (European Communication Researchers and Education Association) on vabatahtlik rahvusvaheline ühendus, mille peamine eesmärk on arendada, luua toetavat kogukonda ja pakkuda koostöövõimalusi kommunikatsioonivaldkonna uurijatele.