Selgusid Meedialiidu ajakirjanduspreemiate nominendid

Selle nädala alguses, 23. jaanuaril toimunud Meedialiidu koosolekul valis žürii välja Meedialiidu ajakirjanduspreemiate konkursi kuue kategooria nominendid, võitjad avalikustatakse 17. veebruaril. Rõõmuga teatame, et kõigis kuues kategoorias on nominentide hulgas kaksteist ühiskonnateaduste instituudi vilistlast.

Tõstame esile instituudi vilistlasi ja nende nominatsioone:

Uudiste kategooria nominendid on Eesti Ekspressis 18. mail ilmunud Oliver Kundi artikkel „Maksumaksja taob kinni Tallinna Linnatranspordi juhtide kõrgkooliõppe. Ja see ei ole veel kõik!“ ning Eesti Päevalehes 10. juulil ilmunud Holger Roonemaa ja Urmas Jaaganti artikkel „”Ütle talle, et saagu esmalt see kuradi eelnõu riigikogust läbi.” Uberi failid avavad suurfirma Eesti lobi telgitagused“.

Meie vilistlastest parima arvamusloo nominent on Tiina Kruus Eesti Päevalehe LP-s 23. septembril ilmunud arvamuslooga „Kuidas ma nähtamatuks muutusin“.

Olemusloo kategooria nominendid on 25. augustil Eesti Päevalehes ilmunud Oliver Kundi, Holger Roonemaa ja Kärt Anvelti artikkel „Suure luuretüli tagamaad. Kuidas Eesti tippametnikud Vene ohust üle kuumenesid“.

Multimeedia nominendid on: 

Taskuhäälingu kategooria nominendid on Äripäeva ajakirjaniku Katariina Krjutškova raadiosaated sarjast „Edukad naised“ 17. juunil “Noor miljonär hoiab abikaasaga rahakotid lahus: pean olema sõltumatu” ja Õhtulehe podcast „„KRIMIOOSUM“ | „Kohe tuleb ära viia!“ Pealtnägijad meenutavad Moskva käsilaste ässitatud Pronksiööd“, mis oli eetris 30. detsembril ja mille autor on Johanna-Kadri Kuusk ja helikujunduse tegi Hannes Dreimanis.

Meedialiidu žürii tõi esile ka noore ajakirjaniku preemia nominendid, kelleks on meie vilistlased Linda Eensaar Äripäevast, Martin Laine Eesti Päevalehest ja Greete Palgi Eesti Päevalehest.

Preemiate võitjad avalikustatakse 17. veebruaril Tallinas Erinevate Tubade Klubis toimuval pressiüritusel. 

Loe kõikide nominentide kohta Meedialiidu kodulehelt.

#tunnustamine
Autasud

Laur Kanger on nomineeritud riigi teaduspreemia aastapreemia kandidaadiks

#õppimine #vilistlane
mentorlus_Foto_UT_Johan-Paul_Hion.jpeg

Tartu Ülikooli üliõpilasi ja vilistlasi oodatakse osalema mentorlusprogrammis

#tunnustamine
Viivi Luik

Rahvusmõtte auhinna pälvis kirjanik Viivi Luik