Solaride ootab kõiki huvitatud üliõpilasi 2. detsembril kell 19.00 veebiinfotundi „Kuidas ehitada päikeseautot?“.
Solaride on tudengiprojekt, mille eesmärk on ehitada Eesti esimene päikeseenergia jõul sõitev tänavaliikluseks sobilik auto ning minna sellega Austraaliasse päikeseautode maailmameistrivõistlusele World Solar Challenge. 2021. aasta oktoobris toimuval võistlusel tuleb läbida Austraalia kõrbes 3000 km, hoides seejuures keskmist kiirust 90 km/h.
Peale hakkajate noorte kuuluvad meeskonda ka maailmatasemel mentorid ja tippettevõtjad, kes aitavad noori nõu ja jõuga. Erinevate alade insenerid teevad tihedat koostööd rahastus- ja turundustiimidega. Ühisprojekti toetavad ka Eesti ülikoolid, sh Tartu Ülikool.
Solaride’i meeskonnas on praegu üle 50 üliõpilase mitmest Eesti ülikoolist, kuid selleks, et eesmärk ellu viia ja teha koos ajalugu, oodatakse tiimiga liituma veel uusi hakkajaid tudengeid.
Praegu otsib Solaride oma meeskonda:
Solaride pole tavaline autoehituse projekt. Päikeseauto ehitamine on keeruline ja paljudele ka arusaamatu ettevõtmine. Meeskonna sõnul on nad umbes-täpselt 1638 korda vastanud küsimusele „Päikeseauto Eestis? Aga siin on ju pime ja külm?“.
Et Solaride’i meeskond on valmis oma eesmärki ikka ja jälle selgitama, kutsutakse kõiki huvilisi veebiinfotundi, kus räägitakse nii projekti tehnilisest poolest ehk auto ehitamisest kui ka turundus- ja rahastustegevustest.
Solaride’i meeskond lubab vaid pooleteise tunniga teha kõigile selgeks, kuidas ja miks päikeseauto ikkagi põhjamaises Eestis valmib ning kas just Sina võiksid kaasa aidata sellele, et järgmisel aastal sõidaks Austraalias ringi Eesti esimene päikeseauto.
Vaata Facebooki üritust, kust leiad rohkem eelteavet ja saad osaleda infotunnis.
Tartu Ülikool toetab uhkusega üliõpilasi, töötajaid ja vilistlasi, kes kasutavad ülikoolis omandatud teadmisi tulevikulahenduste loomiseks. Kõrghariduse viljad ei ole ainult õppuri, vaid terve ühiskonna hüvanguks. Usun, et Solaride on üks selle tõestus.
- Tartu Ülikooli rektor professor Toomas Asser