Autor:
Andero Kalju

Sotsioloogiline lõunatund

Kellaaeg: kell 12.00-14.00
Toimumiskoht: Lossi 36-206
Instituut: Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituut
Osalejate arv: 60
Kontaktisik: Darja Maskin, darja.maskin@ut.ee
Lisainfo: Oodatud on endise sotsioloogia ja sotsiaalpoliitika instituudi ning sellele eelnenud ja järgnenud osakondade/instituutide vilistlased.

Teise sotsioloogi leidmiseks Tartu Ülikooli suurel vilistlaste kokkutulekul on kõrgeim tõenäosus sotsioloogilisel lõunatunnil Lossi 36 õppehoones, kus endise sotsioloogia ja sotsiaalpoliitika instituudi ning sellele eelnenud ja järgnenud osakondade/instituutide vilistlased moodustavad TÜ vilistlaste paiknemise hajuvusdiagrammil väga tiheda puntra.

Lõunatundi alustame paneeldiskussiooniga, kus tuntud vilistlased erinevatest ajajärkudest meenutavad oma ülikooliõpinguid. Kuna nii mõnigi neist on tuntuks saanud tegevusega, mis jääb sotsioloogiast suhteliselt kaugele, saame suurepärase sissevaate sotsioloogia kõrgest rakendusväärtusest kõige erinevamates eluvaldkondades.

Lühiloengus „Sotsioloogia aktuaalseid probleeme“ annavad vilistlased, kes ei ole väljaspool akadeemilisi ringkondi tuntuks saanud, väikese sissevaate viimastesse arengutesse sotsioloogia õpetamisel Tartu Ülikoolis.

Järgnevalt on võimalik kunagiste õpingukaaslastega ülikooliaastaid meenutada juba kohvitassi taga väiksemates isetekkelistes fookusrühmades.

Registreeru üritusele

Maria Murumaa-Mengel auditooriumis

Vilistlase lugu. Maria Murumaa-Mengel: raamatute keskel kasvanud tüdruk

üti

Näitus „Vabas Eestis kasvanud ajakirjanikud“