Viimati uuendatud 26. veebruaril 2022 kell 21.30.
Tartu Ülikool toetab ja abistab igakülgselt ülikoolipere ukrainlastest liikmeid ja nende lähedasi, kes on sõja tõttu sattunud väga keerulisse olukorda.
Eestisse põgenikena saabuvad tudengid saavad õpinguid jätkata Tartu Ülikooli õppekavadel, et nende haridustee sõja tõttu ei katkeks.
Ülikoolipere Ukraina kodanikest liikmete jaoks on erakorraliste küsimuste lahendamisel esmane kontaktisik rahvusvahelise koostöö juht Kristi Kerge (+372 529 7677). Kirjalikud päringud palume saata meiliaadressile ukraina@ut.ee.
PRAKTILINE INFO
- Alates esmaspäevast toimuvad kaks korda nädalas ukrainlastest ülikoolipere liikmetele vabas vormis kohtumisõhtud, et pakkuda tuge, ärakuulamist, nõustamist ja mõistmist. Esimene kohtumine toimub 28. veebruaril.
- Pakume kõigile Ukraina tudengitele sisseelamise hõlbustamiseks eesti keele kursusi.
- Aitame hädas olevatele Ukraina tudengitele leida elamiskohad (ukraina@ut.ee).
- Pakume psühholoogilise nõustamisega abi (ukraina@ut.ee).
KUIDAS AIDATA?
Sõjas kannatanuid on võimalik toetada mitmete algatuste kaudu:
SENISED KOHTUMISED JA OTSUSED
- 25. veebruaril avaldas võrgustik The Guild pöördumise Euroopa riikide valitsuste ja Euroopa Liidu poole.
- 25. veebruaril kogunes rektori kokku kutsutud töörühm ülikoolipere ukrainlastest liikmete toetuseks, kuhu kuuluvad ukrainlastest tudengite, teadlaste ja töötajate ning ülikooli akadeemiliste ja tugiüksuste esindajad. Arutati edasisi samme ülikoolipere ukrainlastest liikmete ja nende lähedaste toetamisel. Lepiti kokku, et
- ülikoolipere ukrainlastest liikmetele tagatakse psühholoogiline ja õiguslik nõustamine;
- alates järgmisest nädalast on ukrainlastest ülikoolipere liikmetel võimalus osaleda korrapäraselt tugirühmas, kuhu kuuluvad ka vaimse tervise spetsialistid;
- tagatakse tugi ukrainlastest tudengitele (nt paindlikkus õppimisel ja rahaline abi);
- ülikool teeb tihedat koostööd riigiametitega, et edastada ja vahendada operatiivselt infot ja nõuandeid.
Jälgi ajakohast infot julgeolekuolukorra kohta ka välisministeeriumi koduleheküljelt. Ukraina inimeste aitamise sooviga saab helistada riigiinfo telefonile 1247.
Pressikontakt on Tartu Ülikooli pressinõunik Sandra Sommer (+372 5307 7820). Meediapäringud palume saata meiliaadressile avalik@ut.ee.