Seminaril esinevad ka meie sotsiaaltöö uuringute kaasprofessor Judit Strömpl ja sotsiaalpoliitika kaasprofessor Dagmar Kutsar.Osalemislingi saamiseks tuleb täita
registreerimisvorm.
Tulevikuühiskonna kestlikkust ja sidusust loovad tänased lapsed. Perekond, sealsed suhted ja toimetulek mõjutavad väga oluliselt tänase lapse toimimist täiskasvanuna ning sellega ka tulevikuühiskonna kvaliteeti.
Pandeemia aeg on olnud peredele keeruline, suurenes tõenäosus laste ja vanemate heaolu languseks ning peresuhete purunemiseks. Järgmise pitseri paneb Eesti peredele sõda Ukrainas: sõjapõgenike lõimimine ja uus majanduslangus.
Milline on Eesti perede olukord pärast pandeemiat? Millised trendid valitsevad laste peredest eraldamises ja asendushoolduses, mida neist järeldada? Milliseks võib tulevikus kujuneda ühiskondlik sidusus Eestis, arvestades peresuhete võimalikke arenguid?
Esinevad:
Katre Luhamaa, Euroopa õiguse ja rahvusvahelise õiguse lektor
„Kui vanemaks olek ei õnnestu“
Milline on laste peredest eraldamise statistika? Mida saab neist juhtumitest järeldada?
Judit Strömpl, sotsiaaltöö uuringute kaasprofessor
„Asendushoolduse õppetunnid“
Millised trendid valitsevad asendushoolduses? Mis on hästi, mis võiks olla paremini?
Dagmar Kutsar, Tartu Ülikooli sotsiaalpoliitika kaasprofessor
„Kuhu liigub Eesti pere ja sellele toetuv ühiskond?“
Milliseid võimalikke arengusuundumusi Eesti peremudelites ja peresuhetes saab esile tuua, kuidas need ühiskonda mõjutavad? Milliste dilemmadega tuleb arvestada riiklikus perepoliitikas?
Teemat kommenteerivad soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa-Ly Pakosta ja Riigikogu liige Jaanus Karilaid. Arutelu juhib Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov.