11. juunil kl 15 esitlevad Tartu Ülikooli ja Tallinna Ülikooli teadlased Eesti meedia olukorra ja arengusuundade uuringu tulemusi

Uuringuga astuti esimene samm Eesti meediapoliitika kaasajastamise suunas. Uuringu juht, TÜ ajakirjandussotsioloogia dotsent Ragne Kõuts-Klemm ütleb „kahe ülikooli uurijate koostöös valmis süsteemne ülevaade meedia olukorrast, millega saame loodetavasti panna aluse meediavaldkonna regulaarsele avalikule monitoorimisele.“ Kogutud andmed osutavad vajadusele meediapoliitikat värskendada – leppida kokku uued põhimõtted valdkonna arenguks järgmisel paarikümnel aastal. Uurimisrühm näeb vajadust leida uusi viise kvaliteetse eestikeelse inforuumi tagamiseks, meediaturu ebavõrdse konkurentsi vähendamiseks ja kvaliteetseks sisuloomeks turutõrke valdkondades.

Uuringut tutvustavad Ragne Kõuts-Klemm, Andres Jõesaar, Signe Ivask ja Madis Järvekülg. Uurimisrühma kuuluvad ka Halliki Harro-Loit, Indrek Ibrus, Väino Koorberg, Silja Lassur, Külliki Tafel-Viia, Urmas Loit, Sten Kauber ja Marten Juurik.

Uuringut rahastas Kultuurkapitali nõukogu.

Uuringu esitlus toimub 11. juunil kl 15-16 Tallinna Ülikoolis ruumis A-121.

Uuringuaruandega saab tutvuda siin.