/Unsplash

Avalik loeng „Uuendused kriisiuuringutes – kerksuse lähenemine“

26. märtsil kell 16.15-17.45 toimub ingliskeelne avalik loeng „Uuendused kriisiuuringutes – kerksuse lähenemine“. Loengu annavad Amsterdami Vrije Ülikooli innovatsiooni ja ühiskondliku kerksuse professor Kees Boersma ja kriisijuhtimise abiprofessor Nathan Clark. Loeng toimub ruumis 215 ja Zoomis.

Loengus tutvustavad Kees ja Nathan oma värskeid uurimistulemusi ühiskondlikust ja institutsionaalsest kerksusest (i.k. resilience) kriisides ja hädaolukordades Euroopas ja maailmas. Nad osutavad kriisihalduse põhimõtete muutustele, kus lisaks ametlikele osapooltele on esile tõusmas elanikkonna ja vabakonna aktiivne roll valmisolekus kriisideks sõdadest pandeemiateni või üleujutustest küberrünnakuteni. Nad toovad näiteid organisatsioonikultuuri muutustest ja kriisiõppetundide kasutamisest, et aidata asutustel ja organisatsioonidel kohanduda ja ennetavalt valmis olla äärmuslikeks tingimusteks. Horisont 2020 projekti LINKS põhjal toovad nad näiteid tehnoloogilistest uuendustest, mis aitavad tõsta asutuste ja inimeste valmisolekut ja toimetulekut kriisides ning strateegilisemalt kasutada sotsiaalmeediat ja sealse kommunikatsiooni monitoorimist asutuste ja elanike vahelise suhtluse parandamiseks.

Kees Boersma on Amsterdami Vabaülikooli (Vrije Universitet Amsterdam) sotsiaal-tehnilise innovatsiooni ja ühiskonna vastupidavuse professor. Ta on kuulunud erinevatesse kriisijuhtimise, kriiside hindamise ja ühiskonna kerksuse otsustuskogudesse nii Hollandis kui ka ELi tasandil.

Nathan Clark on Amsterdami Vabaülikooli kriisijuhtimise dotsent ja Horisont 2020 projekti LINKS teaduskoordinaator. Ta on endine Kopenhaageni katastroofiuuringute keskuse direktor.

Liitu Zoomi vahendusel

Simone Eelmaa kaitseb doktoritööd „The social categorization of sexual abuse“

23. aprillil kell 14.15 kaitseb Simone Eelmaa sotsioloogia erialal doktoritööd „The social categorization of sexual abuse“ („Seksuaalse väärkohtlemise ühiskondlik määratlus ”).
Teadushuvi

Värske teadusbaromeeter kinnitab Eesti elanike usaldust teaduse ja teadlaste vastu

Viivika Eljand-Kärp kaitseb doktoritööd „Tõhusad küsitlemispraktikad uudisintervjuudes. Ammendava teemakäsitluse saavutamine eksperdi- ja kogemusintervjuudes”.