Skip to main content
Foto:
AcademiaNet

Edukate naisteadlaste portaali AcademiaNet lisandus viis ÜTI teadlast

Edukate naisteadlaste portaali AcademiaNet lisandus 66 Eesti teadlast, sealhulgas ühiskonnateaduste instituudi teadlased Halliki Harro-Loit, Signe Ivask, Anu Masso, Dagmar Narusson ja Signe Opermann.

Portaali eesmärk on tõsta esile edukaid naisteadlasi ning suurendada nende rahvusvahelist tuntust. Lisaks on portaal teadlastele ja teadusasutustele hea abivahend ekspertide, esinejate, akadeemiliste töötajate ja projektipartnerite leidmiseks.

Portaali jõudvad teadlased peavad olema silmapaistva akadeemilise taustaga ja iseseisva uurimisrühma juhtimise kogemusega. Eestis esitab nominente ETAG. Sel aastal lisanduvad portaali ETAGi rahastatud rühmagrantide või muu välisrahastustega projekti vastutavad täitjad, lisaks esitasid ETAGi kaudu nominente positiivselt evalveeritud Eesti teadusasutused. Alates 2018. aastast on portaali esitatud 138 Eesti naisteadlast.

„Eesti osalemine AcademiaNet-is avardab meie naisteadlaste võimalusi osaleda rahvusvahelises teaduskoostöös. Naisteadlased peavad AcademiaNet-i väga oluliseks infoallikaks. Seetõttu on heameel tõdeda, et igal aastal üleilmselt esile tõstmist väärivate Eesti naisteadlaste nimekiri pikeneb,“ lisas teadusagentuuri tegevjuht Karin Jaanson.

AcademiaNet on aktiivne alates 2010. aastast ja avatud kasutamiseks kõigile teadushuvilistele. Kokku on Šveitsi teadusfondi (Swiss National Science Foundation) hallatavas portaalis esindatud rohkem kui 3400  teadlast üle maailma.

Nimekirja kõikidest nomineeritud Eesti teadlastest leiab ETAG-i kodulehelt.

#teadus

Euroopa Sotsiaaluuringu konverents 13.-14. oktoobril Prahas

ESS Visegrad Group korraldab ESS andmetele keskenduva teaduskonverentsi 13.-14. oktoobril 2022 Prahas
Jaga
15.06.2022
#teadus

ESS otsib oma meeskonda isetäidetava veebiuuringu eksperte

Rahvusvaheline Euroopa Sotsiaaluuring otsib oma meeskonda isetäidetava veebiuuringu eksperte
Jaga
15.06.2022
#teadus
Instagram

Uuring: avalik häbistamine Instagramis pakub lohutust ja kättemaksu

Jaga
03.06.2022