Kampus production

Enlighti õpetamise ja õppimise auhinnale esitati ühiskonnateaduste instituudi kursus

12. oktoobril antakse kolmandat korda üle Enlighti õpetamise ja õppimise auhind. Tartu Ülikoolist pääses lõppvooru sotsiaalteaduste valdkonna kursus „Meedia infokorratuse ajastul“ ning selle jätkukursus „Meedia- ja infopädevuste mikrosekkumiste praktikum“.

Auhinnaga tunnustatakse kursust või õppekava, milles rakendatakse uuenduslikke rahvusvahelisi pedagoogilisi lähenemisviise või õppimistavasid ning mis toetab Enlighti hariduseesmärkide täitmist. Igal Enlighti ülikoolil oli võimalik kandideerida ühe kursusega. Sel aastal valitakse võitja kaheksa nominendi seast. Aasta kursus tehakse teatavaks 11.–13. oktoobrini Bordeaux’s toimuval õpetamise ja õppimise konverentsil

Kursus „Meedia infokorratuse ajastul“ ning selle jätkukursus „Meedia- ja infopädevuste mikrosekkumiste praktikum“ on pühendatud üliõpilaste digi- ja meediateadlikkuse arendamisele nii ajakirjanike kui ka meediatarbijatena. Kursuse käigus õpetatakse osalejaid tõhusalt kasutama mitmesuguseid digilahendusi ja mõistma nende võimaluste mõju päriselule, samuti nende potentsiaali nii mõjutada kui ka olla mõjutatud.

Õppeainete vastutavad õppejõud on Maria Murumaa-Mengel ning Maia Klaassen, kaasatud on ka rohkelt eri elualade teadlasi ja praktikuid.

Rohkem infot Enlighti õpetamise ja õppimise auhinna ning konverentsi kohta leiab Enlighti kodulehelt. Auhinna üleandmise tseremooniat on võimalik jälgida 12. oktoobil kl 19.30 Enlighti Youtube'i kanalil.

Instituudi uus kursus kutsub mänguhimulisi tudengeid õppima

Andra Siibak ja Kristjan Kikerpill: „Tähelepanuoreoolid hariduses“

Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituut, õpetajate meediapädevus koolides

ÜTI magistrant Maarja-Liisa Vokksepp analüüsib õpetajate (ühis)meediapädevust