Ilmus praktiline juhend "Monitoring places where children are deprived of liberty"

Meie instituudi sotsiaalpoliitika dotsent Judit Strömpl ja Anna Markina õigusteaduskonnast osalesid rahvusvahelises kaks aastat väldanud Euroopa Komisjoni poolt finantseeritud tegevusprojektis "Vabadusest ilma jäetud laste inimõigused: monitooringu mehhanismide täiustamine".

Projekti tulemusena on ilmunud Euroopas esimene praktiline monitooringu juhend kõikidele institutsioonidele ja nõukogudele, kes tegelevad laste vabadusest ilma jätmise kohtade olukorra kontrollimisega ja vabadusest ilma jäetud laste kaebamisvõimalustega.

Juhend on praktiline ja metodoloogiline instrument, mis on lapse tundlik, ennetav ja inimõigustel põhinev abivahend nii asutustele, kus laste vabadus on piiratud, kui ka monitoorimiskogudele, kes olukorda nendes institutsioones kontrollivad.

Juhendit tutvustav konverents toimus 15. veebruaril 2016 Brüsselis ja sellest ajast on juhend internetist allalaaditav: www.childrensrightsbehindbars.eu

Projekti eesmärk oli parandada vabadusest ilma jäetud laste olukorda, tõhustades kontrollimehhanisme. Projektis osalenud 14 EL liikmesriiki koostasid oma olukorda kaardistavat aruannet, mis oli juhendi aluseks. Projekti koordineeris Defence for Children International belgia üksus.