Autor:
/Unsplash

Mikrokraadiprogramm „Infovastupidavus“

Infovastupidavuse mikrokraadiprogramm on mõeldud spetsialistidele ja juhtidele, kes peavad mõistma valeinfost tulenevaid ohtusid ning olema valmis välja töötama ja rakendama meetmeid infohäirete vastu. 
 
Programm annab osalejatele süstemaatiliste teadmiste ja praktiliste oskuste baasi, mis on vajalik valeinfo ja mõjutustegevuse tuvastamiseks, hindamiseks ning nendega toimetulekuks. Lisaks õpivad osalejad mõistma meediainstitutsioonide rolli infokorratuse tingimustes ja saavad teada, kuidas ära tunda ja hallata infoturberiske. Programmi jooksul õpitakse välja töötama, rakendama ja kommunikeerima strateegiaid valeinfoga võitlemiseks.

Kellele?

Programm on mõeldud erinevate valdkondade spetsialistidele ja juhtidele, kes vastutavad oma organisatsioonis või kogukonnas infovastupidavuse eest. 

Näiteks õpetajad, poliitikakujundajad, ajakirjanikud ja kommunikatsioonispetsialistid, kaitse- ja julgeolekustruktuuride töötajad, strateegilise kommunikatsiooni spetsialistid ja tippametnikud ning kodanikuühiskonna aktivistid. 

Mikrokraadiprogramm on mõeldud kõrgharidusega õppijale ehk eelduseks on bakalaureusekraad või sellele vastav kõrgharidusdiplom. 

Mikrokraadiprogrammi läbinu

  • omab süsteemseid teadmisi erinevatest infohäirete ja mõjutustegevustega seotud teoreetilistest lähenemistest,
  • mõistab erinevate meediainstitutsioonide rolli infokorratuse tingimustes,
  • teab ja oskab ära tunda erinevaid infomanipulatsioone ja mõjutustegevusi,
  • tuvastab ja hindab valeinformatsiooni ja küberohtude mõju oma organisatsioonile ja/või huvipooltele,
  • disainib ja rakendab meetmeid infohäirete ennetamiseks ja nendega toimetulekuks.

„Infovastupidavuse mikrokraadiprogramm andis mulle võimaluse pöörduda tagasi teaduse juurde, leida uusi mõttekaaslasi ja rakendada saadud teadmisi kohe praktikasse,“

ütleb Tallinna 32. Keskkooli ning Tallinna Saksa Gümnaasiumi ühiskonna- ja ajalooõpetaja Ulla Herkel, kes läbis programmi 2022/2023. õppeaastal.

Loe Ulla kogemusest lähemalt


Mikrokraadiprogrammi kuuluvad kursused

  • Infovastupidavus (4 EAP)

  • Küberhügieeni sotsiaalsed aspektid (4 EAP)

  • Kommunikatsioon erinevate auditooriumitega (6 EAP)

Õppejõud

  • Andra Siibak (PhD) on meediauuringute professor
  • Maria Murumaa-Mengel (PhD) on meediauuringute kaasprofessor
  • Maia Klaassen (MA) on meediapädevuse nooremteadur

Õppetöö korraldus

Programmis on arvestatud täiskasvanud õppijale sobiva õppemahu ja -tempoga, nii et see oleks läbitav kahe semestri jooksul.  Sügissemestril 2024 toimub aine „Infovastupidavus“ (4 EAP) veebis. Infovastupidavuse kursuse õppetöö kuupäevad on 12.09.2024, 26.09.2024, 10.10.2024, 24.10.2024, 07.11.2024, 21.11.2024, 05.12.2024, 16.01.2025. Mikrokraadiprogrammi tutvustus, korralduslikud küsimused ehk esimene kohtumine toimub veebis 02.09.2024. Kevadsemestril 2025 toimuvad ained „Küberhügieeni sotsiaalsed aspektid“ (4 EAP) ja „Kommunikatsioon erinevate auditooriumitega“ (6 EAP). Kevadsemestri tunniplaan avalikustatakse 30.11.2024.

Mikrokraadiprogrammis osalejad õpivad koos üliõpilastega, õppetöö toimub töötavale inimesele sobivalt sessioonõppena. Õppetöö toimub koolituse läbiviimiseks sobivates õpperuumides, mis on varustatud vajaliku õppetehnikaga ja vastavad tervisekaitse- ja ohutusnõuetele.


Õpe algab 02.09.2024 ja lõpeb 29.06.2025. 

Mikrokraadiprogrammi maksumus osalejale on 1330 eurot (käibemaksu ei lisandu). Sisseastumiseks on vajalik sooviavaldus ja varasemaid õpinguid tõestav dokument. Õppekohad täidetakse avalduste laekumise järjekorras.

Registreerumise tähtaeg: 21. august 2024

Registreerunutele saadetakse kinnitus programmi vastuvõtmise kohta hiljemalt 26. augustiks.

Vaata lisa ja registreeru programmile

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!