Autor:
Ühiskonnateaduste instituut

Õpetaja viis mikrokraadiprogrammi meetodid otse klassiruumi

„Infovastupidavuse mikrokraadiprogramm andis mulle võimaluse pöörduda tagasi teaduse juurde, leida uusi mõttekaaslasi ja rakendada saadud teadmisi kohe praktikasse,“ ütleb Tallinna 32. Keskkooli ning Tallinna Saksa Gümnaasiumi ühiskonna- ja ajalooõpetaja Ulla Herkel, kes läbis programmi 2022/2023. õppeaastal.

Ulla, kes asus õppima Riigikantselei stipendiaadina, märgib, et mitu teist osalejat sai tuge oma tööandjalt.

„Iga asutus võidab sellest, kui nende töötajad on põhjalikult koolitatud. Selliseid koolitusi mujalt ei leia,“

kinnitab Ulla.

Ta julgustab kõiki huvilisi oma tööandjatelt uurima, kas ja kuidas enesetäiendamist toetatakse.

Programmi paindlikkus võimaldas Ullal ühildada õpingud töö- ja pereeluga. „Pidime kohal käima vaid kaks korda kuus. See oli töö kõrvalt täiesti tehtav. Reedesed õppepäevad sobisid mulle ideaalselt ja rongisõidud Tallinnast Tartusse veetsin efektiivselt tööd tehes,“ räägib Ulla. Osaliselt veebis toimuv õpe toetas täiskohaga töötavat õppurit.

Mikrokraadiprogrammis osalesid lisaks õpetajatele ka politsei- ja piirivalveametnikud, riigitöötajad, erasektori esindajad ja täiskohaga õppurid. „Loengutes tekkisid väga huvitavad arutelud, sest iga osaleja selgitas teemat oma ameti vaatenurgast,“ räägib Ulla, rõhutades, et programm andis võimaluse laiendada erialast tutvuskonda ka väljaspool haridussektorit.

Loengud ja seminarid olid mitmekesised ning klassikalisi eksameid läbima ei pidanud. „Tegime rohkelt grupitöid, praktilisi projekte ja esitlusi,“ meenutab Ulla. Koduseid töid sai hõlpsasti siduda igapäevatööga ja tänu sellele ei tundunud töökoormus liiga suur. Õppejõud suutsid läheneda õppijatele personaalselt, võimaldades eri taustaga osalejatel saada õppest võimalikult palju kasu.

Ulla soovitab mikrokraadiprogrammi kandideerida kõigil, kes soovivad teaduspõhist infot ja praktilisi oskusi valeinformatsiooni ja mõjutustegevustega toimetulekuks. „Õppimist tuleks võtta kui hobi – nagu koorilaulu või muude hobidega, tuleb ka õppimisega järjepidevalt tegeleda ja selleks nädalas kindel aeg võtta,“ ütleb Ulla. Ta soovitab uurida ka õppepuhkuse võtmise tingimuste kohta, sest täiendusõppijad saavad seda võimalust julgelt kasutada.


Tutvu infovastupidavuse mikrokraadiprogrammiga lähemalt ühiskonnateaduste instituudi kodulehel. Registreeruda saab ÕIS-is kuni 21. augustini.

 

Teksti autor: Inger Klesment

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!

Mikrokraadiprogramm „Kestlik ühiskonnakorraldus ja harjumuste kujundamine“

Mikrokraadiprogramm „Kestlik ühiskonnakorraldus ja harjumuste kujundamine“
üti

JAGATUD MEEDIAHARIDUS: ÕPILASEST DIGIMENTORIKS