Autor:
Andero Kalju

Õpi haldama informatsiooni nii, et sinu organisatsioon võidaks

Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi uues mikrokraadiprogrammis „Süsteemne infojuhtimine“ saab õppida infokorralduse ja dokumendihalduse põhimõtteid, mis vastavad kaasaegse organisatsiooni vajadustele ja eesmärkidele. Programmi saab kandideerida kuni 26. jaanuarini.

Kiires ja muutuvas ühiskonnas on süsteemne infohaldus organisatsioonis väga vajalik, kuna tõstab teenuste kvaliteeti, toetab organisatsiooni eesmärkide täitmist ja annab konkurentsieeliseid. Tulemuslik teabe-ja dokumendihaldus aga nõuab spetsiifiliste oskuste komplekti. Mikrokraadiprogramm pakub töötavale spetsialistile paindlikku viisi vajalike pädevuste omandamiseks.  

Mikrokraadiprogramm annab oskused märgata ebatõhusaid protsesse ja neid parendada. Kui tekib programmi läbinute võrgustik Eesti ettevõtetes, siis olen kindel, et see toetab mõtestatud infohaldamist ja annab oma panuse ühiskonna paremaks muutmiseks.

Tiina Palu, infokorralduse õppekava õppejõud

Programm koosneb kahest ainest, milles õpitakse tundma infoauditi põhimõtteid ning korraldama organisatsiooni andmeid põhi- ja tugifunktsioonides. Õppima on oodatud spetsialistid ja keskastme juhid, kes töötavad IT-sektoris, personalijuhtimise valdkonnas, finantsüksustes või administratiivsetel ametikohtadel nii avalikus, kolmandas kui ka erasektoris.  

Dokumendihaldurite Ühingu juhatuse liikme Mirlian Rebase sõnul vajavad tööandjad teabehalduse spetsialiste, kes on teadlikud erinevate infosüsteemide omavahelistest seostest ja ka nende mõjust organisatsioonile tervikuna. Mikrokraadiprogramm arvestab tööturu nõudmistega ja aitab õppijal mõista infojuhtimise mõju laiemalt. 

Oleme mikrokraadiprogrammi kokku pannud kõigi õppejõudude kogemused, ent peamiselt on meid innustanud instituudi tudengid ja vilistlased. Nende teadmised on andnud selge sõnumi sellest, millise kvalifikatsiooniga inimesi tööturg praegu vajab.

Lilian Ariva, infokorralduse rakenduskõrghariduse õppekava programmijuht

Õpe toimub sessioonidena, mis tähendab, et aineid saab läbida töö- ja pereelu kõrvalt kahel nädalalõpul kuus. Lisaks aitavad sessioonid Tartu õpikeskkonnas saada tööks vajalikku uut hingamist ja avardada professionaalset võrgustikku, mis jääb osalejatele toeks ka peale programmi lõppemist.  

Tutvu lähemalt ja kandideeri


Kuula ka taskuhäälingu episoodi, kus räägitakse infojuhtimise erinevatest tahkudest, tööandjate ootustest teabehalduritele ja ebatõhusa infokorraldusega kaasnevatest riskidest.

Taskuhäälingus osalesid Tartu Ülikooli tudeng ja Kaitseväe Akadeemia veebel Indrek Ojasoo, Tartu Ülikooli infokorralduse õppekava õppejõud Tiina Palu ning Tartu Ülikooli tudeng ja Dokumendihaldurite Ühingu juhatuse liige Mirlian Rebane. Vestlust juhtis Tartu Ülikooli meediapädevuse nooremteadur Maia Klaassen.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Sotsiaalteaduste valdkonnas tunnustatud saavad tänukirja ja kommikarbi.

Sotsiaalteaduste valdkonna 2024. aasta teo karikas rändas psühholoogia instituuti

üti

Loengukursus „Tööstusühiskonna kriis ja suured siirded“ aitab mõista kobarprobleemide juuri ja otsida lahendusi

üti

Õpi looma kestlikke harjumusi uues mikrokraadiprogrammis