Organisatsiooni tugifunktsioonide mikrokraadiprogramm aitab arendada spetsialistide oskusi, et organisatsioonid saaksid tõhusamalt töötada ja paremaid teenuseid pakkuda. See toetab tööturgu, majanduskasvu ja ühiskonna üldist arengut, aidates kaasa innovatsiooni, juhtimise ja kvaliteedi tõstmisele nii avalikus kui ka erasektoris.
Toimumisaeg: 2024/2025 kevadsemester ja 2025/2026 sügissemester
Programmi maksumus: 1140 eurot
Spetsialistid ja keskastme juhid, kes töötavad organisatsioonide tugifunktsioonidega (nt personalijuhtimine, IT, finants ja administratsioon) või soovivad nendes valdkondades oma oskusi täiendada ja karjääris edasi liikuda.
• Lilian Ariva, MA, infokorralduse rakenduskõrghariduse õppekava programmijuht
• Tiina Palu, MA, infokorralduse õpetaja
• Monika Liister, MA
• Mait Kask, MA
Mikrokraadiprogramm annab oskused märgata ebatõhusaid protsesse ja neid parendada. Kui tekib programmi läbinute võrgustik Eesti ettevõtetes, siis olen kindel, et see toetab mõtestatud infohaldamist ja annab oma panuse ühiskonna paremaks muutmiseks.
SVUH.04.013 Organisatsiooni tugifunktsioonid ja nende dokumenteerimine (6 EAP). Kursuse eesmärk on tutvustada õppijatele organisatsiooni juhtimise ning tugifunktsioonide raames läbi viidavaid ülesandeid ning nende käigus tekkiva dokumentatsiooni haldamise põhimõtteid.
SVUH.00.284 Infojuhtimine ja infoaudit organisatsioonis (6 EAP). Aines antakse ülevaade kaasaegse organisatsiooni infojuhtimisest ja infoauditist, et valmistada üliõpilasi ette organisatsiooni infot mõistma ja tõhusalt juhtima, tagades samal ajal selle turvalisuse, kättesaadavuse ja vastavuse õiguslikele nõuetele ning organisatsiooni eesmärkidele.
• tunneb juhtimise, raamatupidamise, finantsarvestuse ja personalitöö põhimõisteid, dokumentatsiooni ja õigusakte
• valdab organisatsiooni statistilise analüüsi ja infojuhtimise aluseid, mõistes infotehnoloogia rolli
• oskab korraldada ja kaitsta organisatsiooni andmeid ning kasutada meetodeid infohalduse ja riskijuhtimise tõhustamiseks
• teab infoauditi põhimõtteid ja suudab hinnata infohalduse riske.
Vastuvõtu eelduseks on keskhariduse olemasolu ja motivatsioonikirja (kuni 1000 tähemärki) esitamine.
Motivatsioonikirjas tuleb anda vastus järgmistele küsimustele.
• Miks Sa soovid mikrokraadiprogrammis õppida?
• Millised on Sinu ressursid (teadmised, oskused, aeg, pühendumus) mikrokraadiprogrammis õppimiseks?
Registreerumine algab 2. detsembril 2024 ja lõppeb 26. jaanuaril 2025. Õpe algab 10. veebruaril 2025 ja lõppeb 1. veebruaril 2026.
Registreerumine ei taga automaatselt kohta koolitusel. Osalejad valitakse välja motivatsioonikirjade alusel ja kõik kandidaadid saavad vastuse oma staatuse ning edasiste toimingute kohta hiljemalt 31. jaanuariks.
Kuula ka taskuhäälingu episoodi, kus räägitakse infojuhtimise erinevatest tahkudest, tööandjate ootustest teabehalduritele ja ebatõhusa infokorraldusega kaasnevatest riskidest.
Taskuhäälingus osalesid Tartu Ülikooli tudeng ja Kaitseväe Akadeemia veebel Indrek Ojasoo, Tartu Ülikooli infokorralduse õppekava õppejõud Tiina Palu ning Tartu Ülikooli tudeng ja Dokumendihaldurite Ühingu juhatuse liige Mirlian Rebane. Vestlust juhtis Tartu Ülikooli meediapädevuse nooremteadur Maia Klaassen.