Autor:
Ühiskonnateaduste instituut

JÄRELVAADATAV: ühiskonnateaduste instituudi konverents „Tead(m)uspõhine ühiskond?“

Ühiskonnateaduste instituudi teine teaduskonverents pealkirjaga „Tead(m)uspõhine ühiskond?“ toimus 4. oktoobril. Seekord tutvustasid instituudi õppejõud ja vilistlased oma hilisemate uurimistööde tulemusi teadmistepõhise poliitikakujunduse vajalikkuse ja võimalikkuse valguses. UTTV vahendusel saab järele vaadata instituudi juhataja Ragne Kõuts-Klemmi avakõnet, ajakirjanduse professori Halliki Harro-Loidi peaettekannet, vestlusringi „Kriisid, turvalisus ja ühiskonna säilenõtkus – teaduspõhiselt“, sessiooni „Meediarepertuaarid ja (info)käitumine“ ning raamatu „Child Vulnerability and Vulnerable Subjectivity“ esitlust.  

Konverentsi kava

Konverents algas ühiskonnateaduste instituudi juhataja ja ajakirjandussotsioloogia kaasprofessor Ragne Kõuts-Klemmi sõnavõtuga. Peaettekandega esines Tartu Ülikooli ajakirjanduse professor Halliki Harro-Loit, kes rääkis teadmuspõhise poliitika elluviimisega seotud barjääridest Eestis. Professor Harro-Loidu ettekandest ilmnes sotisaalteadlase töökäik, mis algab olemasolevate teadustulemuste analüüsist ja jätkab selliste uurimisküsimuste ja teadmiste otsimisega, mis soosiksid teadlaste ja poliitikakujundajate koostööd ühiskondlike vajaduste lahendamisel. 

Päeva keskel toimuva vestlusringi raames otsiti teadus- ja kriisihaldusasutuste kokkupuutepunkte ühiskonna turvalisuse tagamise küsimustes. Vestluses osalesid Tartu Ülikooli kestlikkuse sotsioloogia kaasprofessor Kati Orru, Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi strateegia- ja finantsosakonna mõjude hindamise ja kaasamise nõunik Aare Kasemets, Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti infoühiskonna talituse digiplatvormide nõunik Madis Vaikmaa, Kagu piiripunkti juht Peter Maran ning kaptenmajor ja Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi sotsioloogia õppekava doktorant Sigrid Aas

Seitsmes paralleelsessioonis esitlesid oma uurimistöö tulemusi parimad kevadised rakenduskõrghariduse, bakalaureuse-, magistri-, ja doktoriõppe lõpetajad. Loomulikult sai kuulda ka instituudi õppejõudude värskematest teadustulemustest. Käsitlemisele tulid hübriidohud, tervishoiu ja haridussüsteemi probleemkohad, erinevate kogukondade heaolu kujundamise praktikad, osalusdemokraatia võimalused, tehisintellekti rakendamisviisid, erinevate auditooriumite infokäitumise trendid ja muud päevakohased teemad.  

Õhtul toimusid nelja raamatu esitlusted. Esitlemisele tuli värskelt ilmunud kogumik „Eesti meediamaastik 2005-2024“ (toim. Tartu Ülikooli ajakirjandussotsioloogia kaasprofessor Ragne Kõuts-Klemm) ning kolm ingliskeelset raamatut – „Child Vulnerability and Vulnerable Subjectivity“ (toim. Tartu Ülikooli sotsiaalpoliitika kaasprofessor Dagmar Kutsar, empiirilise sotsioloogia kaasprofessor Mai Beilmann ja sotsiaalse heaolu uuringute teadur Oliver Nahkur), „Monitoring Mediascapes. A Premise of Wisdom-based EU Media Governance“ (toim. Jyväskylä Ülikooli ajakirjanduse professor Epp Lauk, Martin Oller Alonso ja Tartu Ülikooli ajakirjanduse professor Halliki Harro-Loit) ja „European Media Systems for Deliberative Communication“ (toim. Tartu Ülikooli ajakirjanduse professor Halliki Harro-Loit, Jyväskylä Ülikooli ajakirjanduse professor Epp Lauk ja Horvaatia Zagrebi Ülikooli meediasotsioloogia professor Zrinjka Peruško). 

 

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Tudengid laboris

Teaduspoliitika konverentsil esinevad Tartu Ülikooli teadlased

üti

Eesti vaktsiinipelgajad jagunevad vaadetelt kahte leeri

ÜTI

Tartu Ülikooli teadlaste uurimistulemused laste haavatavuse teemal on koondatud uude raamatusse