Kaks ÜTI töötajat pälvivad teenetemärgi "100 semestrit Tartu Ülikoolis"

Eesti Vabariigi 102. aastapäeva kontsertaktusel annab rektor esmakordselt üle teenetemärgid „100 semestrit Tartu Ülikoolis“, mille pälvivad ka kaks ÜTI töötajat.

2019. aastal loodud teenetemärgiga „100 semestrit Tartu Ülikoolis“ tunnustab rektor töötajaid, kes on terve tööelu pühendanud Tartu Ülikooli arendamisele, olles ülikooliga seotud üliõpilase, töötaja, arst-residendi, interni ja aspirandina kokku vähemalt 50 aastat.

21. veebruaril ülikooli aulas toimuval kontsertaktusel saavad teenetemärgi „100 semestrit Tartu Ülikoolis“ 94 ülikoolipere liiget. Ühiskonnateaduste instituudist pälvivad teenetemärgi sotsiaalse kommunikatsiooni professor Marju Lauristin ja emeriitdotsent Liina-Mai Tooding. Teenetemärgi pälvinute täispikk nimekiri on avaldatud ülikooli veebilehel.

Teenetemärgi on kujundanud ehtekunstnik Julia Maria Künnap, kes on ka rektori ametiraha autor. Teenetemärk on valmistatud hõbedast ning selle kujunduses on kasutatud ülikooli peahoone fassaadi kujutist ning teksti „Centum Semestria in Universitate Tartuensi“.

2019. aasta lõpus võttis Tartu Ülikooli senat vastu uue tunnustamise korra. Järgmised teenetemärgid „100 semestrit Tartu Ülikoolis“ antakse koos teiste ülikooli teenetemärkidega üle rahvusülikooli aastapäeva paiku korraldataval pidulikul tunnustamisüritusel.