Birgit Püve

Laur Kanger on nomineeritud riigi teaduspreemia aastapreemia kandidaadiks

Eile, 16. jaanuaril kinnitas riigi teaduspreemiate komisjon ettepanekud 2023. aasta teaduspreemiate määramiseks. Riigi teaduspreemiad määratakse Eesti teadustöötajatele ja teaduskollektiividele silmapaistvate teadus- ja arendustöö tulemuste eest.

Ühiskonnateaduste instituudi tehnoloogiauuringute kaasprofessor Laur Kanger on nomineeritud riigi teaduspreemia aastapreemia kandidaadiks sotsialteaduste valdkonnas. Laur Kangeri uurimisvaldkonnaks on sotsio-tehniliste süsteemide pikaajaline koosareng ja selle kujundamise võimalused.

Lisaks Laur Kangerile on nomineeritud sotsiaalteaduste valdkonnas ka:

Vasileios (Vasilis) Kostakis – Globaalne disain, kohalik tootmine: tärkava tootmismudeli praktikate ning innovatsiooni ja kestlikkuse potentsiaali hindamine;
Mall Leinsalu (kollektiivi juht), Rainer Reile, Aleksei Baburin – Ühiskondlike muutuste ja kriiside mõju tervisele ja tervise ebavõrdsusele;
Katrin Tiidenberg – Veebipraktikaid, digikultuure ja sotsiaalmeediat suhtlustaristuna käsitlevad tööd;
Karmen Toros – Lapse õiguste ja heaolu valdkonna uuringud;
Andero Uusberg – Emotsioonide mõistmine ja mõjutamine tõlgenduse kaudu.

Riigi teaduspreemiate komisjon annab välja ka elutööpreemia ja teaduspreemia avastuse eest.

Loe lähemalt Eesti Teaduste Akadeemia kodulehelt.

#tunnustamine #vilistlane
Ajalehed. Foto: Kertu Saar

Selgusid Meedialiidu ajakirjanduspreemiate nominendid

#tunnustamine