Autor:
/Unsplash

Maria Murumaa-Mengel jagab teadlastele nippe sotsiaalmeedias tegutsemise kohta

7. detsembril kell 16.15–17.45 kõneleb meediauuringute kaasprofessor Maria Murumaa-Mengel TÜ ühiskonnateaduste instituudi (Lossi 36) ruumis 305 teemal „Teadlane sotsiaalmeedias – milleks ja kuidas?“.

Maria Murumaa-Mengeli sõnul tegutsevad teadlased ja õppejõud väga erinäolistel digiplatvormidel, mille hulka kuuluvad Twitter (nüüdne X), Facebook, TikTok, Instagram, Twitch, Mastodon, Spotify, YouTube, Bluesky, Discord, Telegram, Reddit, WhatsApp, LinkedIn, ResearchGate, ETIS jne. Sotsiaalmeedias tegutsemise eesmärk on jagada oma saavutusi, leida oma kogukond, lasta süsteemikriitilist auru välja, kuuluda, leida uuringutes osalejaid, parandada inimeste üldteadmisi ja tegelikult on veel sadu põhjusi sotsiaalmeedia erialaseks kasutamiseks. „Ühiskonnateaduste instituudi seekordsel kohtumisel räägime sellest, milliseid huvitavaid sotsiaalmeedia kasutamise tavasid ja strateegiaid oleme teaduses ja kõrghariduses märganud, mida võtta või jätta suunamudijate arsenalist, millised lähenemisviisid on eriti hästi eesmärki täitnud ja millised kõige täiega läbi kukkunud,“ ütles Murumaa-Mengel.

Liitu Zoomis

ID: 928 2493 4391
Pääsukood: 485504 

 

Ühiskonnateaduste instituut korraldab kirjutamisteemalist seminarisarja ja seekordne seminar on järjekorras teine. Instituudi publitseerimisele pühendatud seminaride sari võtab fookusesse erinevaid teadustöö publitseerimisega seotud teemasid. Esimesel kohtumisel rääkis Malmö Ülikooli professor Pille Pruulmann-Vengerfeldt sellest, kuidas võtta (ja leida) aega teadusartiklite kirjutamiseks. Sarja teises osas annab Maria Murumaa-Mengel nõu, kuidas enda teaduspublikatsioone nii rahvusvahelisele teadlaskogukonnale kui laiemale üldsusele sotsiaalmeedia abil paremini nähtavaks muuta. Teaduspublitseerimisele pühendatud sari jätkub jaanuaris Laur Kangeri seminariga, kus saab mõtteid vahetada teaduspublikatsioonide mõjukuse teemal.

ÜTI

Poola, Saksamaa ja Tšehhi tudengid täiendasid Tartu Ülikoolis oma teadmisi militaar- ja riskisotsioloogia ning infovastupidavuse teemadel

Simone Eelmaa kaitseb doktoritööd „The social categorization of sexual abuse“

23. aprillil kell 14.15 kaitseb Simone Eelmaa sotsioloogia erialal doktoritööd „The social categorization of sexual abuse“ („Seksuaalse väärkohtlemise ühiskondlik määratlus ”).
Teadushuvi

Värske teadusbaromeeter kinnitab Eesti elanike usaldust teaduse ja teadlaste vastu