Noorteadlaste seminar „Lapsed kriiside keskel“

Noorteadlaste seminar „Lapsed kriiside keskel“ toob kokku noored teadlased (magistrandid, doktorandid, järeldoktorid jt alustavad teadlased), kes uurivad laste haavatavust Eestis ja Saksamaal. Kolme seminaripäeva jooksul esitlevad Eesti ja Saksamaa noored teadlased oma uuringuid, mis temaatiliselt ulatuvad laste autonoomiast arstiabis ning laste seksuaalsest väärkohtlemisest kuni COVID-19 mõjudeni laste heaolule koolides. Tagasiside ja arutelude kõrget akadeemilist taset aitavad tagada rahvusvaheliselt tuntud ja tunnustatud lapsepõlveuurijad Sabine Andresen ja Dagmar Kutsar. Professor Sabine Andresen peab seminari raames ka avaliku loengu, mis on avatud mitte ainult Tartu Ülikooli tudengitele, vaid ka haavatavas olukorras lastega töötavatele praktikutele.

Seminari toetab Saksamaa Liitvabariigi Välisministeeriumi vahenditest Saksa Akadeemilise Vahetusteenistuse (DAAD) kaudu Balti-Saksa Kõrgkoolide Büroo.

üti

üti