Ootame tudengeid kandideerima konkursile Kuldsulg 2014

Eesti Akadeemiline Ajakirjanduse Selts ja Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituut kuulutavad välja konkursi Kuldsulg 2014 ajakirjandust/meediat õppivate üliõpilaste 2013.a. loomingulise saavutuse väljaselgitamiseks.

Auhinnale on oodatud kandideerima kõik ajakirjanduse/ meedia/ kommuni­kat­siooni bakalaureuse- või magistriõppe üliõpilased.

Palume saata 2.maiks 2014.a. oma viimase aasta jooksul (2013.a. algusest) ilmunud ajakirjanduslik lugu/saatelõik/saade kinnises ümbrikus märksõnaga ’Kuldsulg’ TÜ ühiskonnateaduste instituuti (Lossi 36, 51014 Tartu). Lugu peab olema varustatud kaaskirjaga, milles on toodud üliõpilase andmed (nimi, kontakttelefon ja aadress, õppeasutus, sisseastumise aasta, õppekava nimetus) ning info loo kohta: selle ilmumise aeg ja koht (kui lugu on internetis kättesaadav, ka link loole).

Üliõpilaste ajakirjanduslikku loomingut hinnatakse kolmes kategoorias: parim ajakirjanduslik trükis ilmunud lugu, parim raadiolugu ja parim telelõik või saade. Hindamiskriteeriumideks on nii ajakirjanduslik probleemipüstitus ja ühiskondlik aktuaalsus kui žanriline ja vormiline meisterlikkus. Lugusid hindab õppejõududest ja ajakirjanikest koosnev žürii.

Hinnaline kuldne sulepea ja võiduhonorar antakse välja 16.mail, Juhan Peegli sünnipäevale pühendatud Eesti Akadeemilise Ajakirjanduse Seltsi koosolekul Tartus.

Kuldsule auhinda hakati välja andma 1980. aastatel, et väärtustada ajakirjandustudengite ajakirjanduslikku tegevust. Viimaste aastate Kuldsule auhinnad on pälvinud Mirjam Nutov, Piia Puuraid ja Kristjan Pihl, Hõbesulega on märgitud ära Eeva Esse, Taavi Eilati ja Ken Rohelaane tööd.

Lisainfo: ragne.kouts@ut.ee