Autor:
/Unsplash

Sten Hanssoni avalik loeng süümängudest sotsiaalmeedias

15. veebruaril peab instituudi kommunikatsiooniuuringute kaasprofessor Sten Hansson loengu „Süümängud sotsiaalmeedias: milline on teravaim protestisõnum ja vettpidavaim õigustus?“. Loeng toimub kella 16.15–17.45 Lossi 36 ruumis 205 ja Zoomi vahendusel.

Poliitilist elu raputavad kriisid ja skandaalid, mille keskmes on sageli küsimus „kes on süüdi?“. Meeleavaldajad, opositsionäärid ja muud kriitikud panevad hagu alla võimukandjatele, väites, et viimased on üle astunud mõnest moraalinormist või põhjustanud oma otsuste või otsustamatusega rahvale häda ja kannatusi. Võimukandjad omakorda püüavad end avaliku kriitikatule eest mitmesuguste retooriliste võtetega kaitsta, esitades näiteks oma tegude kohta õigustusi või vabandusi. Sellistes dünaamilistes vastasseisudes, mida poliitikateadustes kutsutakse süümängudeks, võib olla kaalul nii poliitikute kui ka tervete valitsuste, ühiskonnarühmade või riikide saatus. 

Kommunikatsiooniuuringute kaasprofessor Sten Hansson töötas kaks aastat külalisteadurina Birminghami ülikoolis, kus uuris riigivalitsemisega seotud süümängude keelt. Uurimistöö tulemused ilmusid kommunikatsiooniteaduste tippajakirjades Communication Research ja Social Media + Society. Sten räägib oma loengus nii konkreetsetest protesteerimise ja õigustamise strateegiatest, mida võib kohata sotsiaalmeedias, kui ka süümängude olemusest ja akadeemilisest uurimisest laiemalt.  

Kuula Zoomi vahendusel

Veebiloeng „The Truth about Deception and AI“

22. märtsil kell 18.00-19.00 toimub professor Derek Hanseni (Birgham Young University, USA) avalik veebiloeng „The Truth about Deception and AI“. 
ESS kiri

ESS infokiri | veebruar 2024

üti

Avalik loeng desinformatsiooni kujundamisest sotsiaalmeedias